Vaják
Közzétéve: Sept 21, 2017 18:25:47 GMT 1
Post by Mocsok on Sept 21, 2017 18:25:47 GMT 1
Nem sokkal a vörös telihold után hozták létre ezeket a mutánsokat. Az egyszeri paraszt nem sok eséllyel indult neki egy szörnynek, a királyok és földesurak pedig nem voltak hajlandóak katonáik életét holmi parasztokat fenyegető rémségre áldozni, így Phlippot le Grant Augustin, híres mágus és segédje, nekiláttak a mutációval kapcsolatos mágiákkal való kísérletezéshez. Rengeteg torzszülött és halott kísérleti alany után létrejöttek a vajákok. Bár a jövőben még több fejlesztést is bevezettek a létrehozásukkal kapcsolatban, tökéletesek voltak. Emberfeletti erő, ügyesség, gyorsaság, élettartam reflexek és érzékszervek. A mutációk velejárója még a macskáéra emlékeztető szemek, mely a éjjellátást biztosítja, a sterilitás, ami gátolja a vajákok túlszaporodását és az érzéketlenség. Ám mindez nem volt elég.
Tény, hogy jóval egy átlag ember felett álltak, ám messze nem voltak halhatatlanok, így a vajákok iskolákba tömörültek, ahol kötelesekké váltak a mágia és alkímia alapjainak, illetve a magas szintű kardforgatás elsajátítására. Mindemellett az elsők évszázadokat töltöttek azzal, hogy kitapasztalják a különböző szörnyek gyengéit.
Általában igyekeznek semlegesek maradni, így se a világpolitikába, se az árnyak közt zajló háborúba nem folynak bele. Kizárólag akkor vadásznak szörnyekre ha megbízást kapnak rá, illetve úgy vélik fizetnének az adott bestiáért, és mivel általában annyit kérnek amelyet egy kisebb falu elöljárója is képes megfizetni, így az emberek előszeretettel kérik a segítségüket.
Szaporodás:
A vajákok sterilek, így magától értetődő, hogy nem képesek a szaporodásra. Helyette fiatal árvákat fogadnak be, vagy pénz helyett egy fiúgyermeket követelnek a megbízótól. A fiúkat egy hosszú és nehéz kiképzés alá vetik, ezzel megerősítve testük és lelkük, majd ha úgy vélik már készen állnak, alávetik őket a füvek próbájának. A kiképzések ellenére így is csupán tízből három gyerek éli túl és lesz belőle a vaják, a maradék hét súlyos testi fájdalmak és mutációk közepette lehelik ki lelkük. Éppen ezért a vajákok elég ritkák és ezen az sem segít, hogy bizonyos helyeken másságuk miatt megvetik, üldözik és kivégzik őket.
Képességek:
Erő: Fizikai erejük nem sokkal erősebb egy átlag emberénél, de egy viszonylag vékonyabb vaják is képes túlszárnyalni egy nagydarab embert súlyemelésben.
Gyorsaság: Bár mozdulataik sebessége nem egyezik egy vámpíréval, nem maradnak el sokkal a vadászok köreiben köztudottan erről híres vérszívóktól.
Reflex: Kitűnő reakcióidővel rendelkeznek. Egy hirtelen jövő ütés megkezdésének pillanatában is képesek időben reagálni és hárítani azt.
Érzékek: Az érzékeik alig maradnak el a vérfarkasokétól. Rettentően kifinomult halláauk, szaglásuk és látásuk van. Akár egy bokorban bujkáló nyúl szuszogását is meghallhák ha eléggé koncentrálnak.
Immunrendszer: Fejlett immunrendszerük és anyagcseréjük immúnissá teszi őket a legtöbb méregre és betegségre, vagy legyengítik azok hatását.
Mágia: A vajákok mindössze a mágia alapjait sajátítják el, ezen belül pedig öt speciális mágikus jelet és azok módosulásait. A jel megnevezés, a használatukkor végrehajtott kézjelekből ered.
Aard: Az aard jel egy erős sűrített levegőréteget lő ki, mely a kisebb ellenfeleket képes felborítani, a nagyobbakat pedig hátralökni. Ennek módosult változata, mikor egy bizonyos irány helyett 360 fokos szögben történik a varázslat. Az ereje csökken, de hasznosabb ha minden oldalról körbe vagy véve.
Igni: Az alap igni jel hasonló az aard jelhez, csupán sűrített levegő helyett tűzzel operál. Könnyen bevethető ám kisebb a gyulladás esélye. A módosult jelet leginkább egy lángszóróhoz hasonlatos. Jóval erősebb az alap jelnél, de értelemszerűen a jelhasználat tovább tart és mivel a vajáknak folyamatosan fenn kell tartania, sebezhetővé válik.
Quen: Az alap quen jel egy mágikus pajzsot von a vaják köré, ami képes felfogni egy nagyobb ütést vagy vágást. Ennek módosult változata hasonló. A vaják képes felhúzni egy jóval erősebb védőbuborékot, ezt azonban muszáj folyamatosan fenntartania, így közben nem mozoghat, vagy támadhat.
Axii: Az alap axii jel képes arra, hogy egy pillanatra elkábítson bármit. A módosult jel a konfliktuselkerülés legjobb módja, ugyanis hipnotizálja az embereket, ezzel befolyásolhatóvá téve őket. (értsd.: elmetrükk witcher módra)
Yrden: Az alap jel egy két méter átmérőjű, kör alakú, rúnákból álló mágikus csapdát helyez a földre, amely a vajákon kívül lelassít mindent, illetve megköti a lidércek fizikai valóját. A módosult jel hasonló. Egy nagyjából medvecsapda méretű rúnát hagy a földön, ami a hozzá érő testrészt a földhöz szegezi és nem engedi.
A jelek IC használata: Az alap jeleket körönként egyszer lehet használni, a módosultakat két körönként egyszer. Egy körben csak egy jel használható illetve ha egy módosult jel után alap jelet akarsz használni, akkor is ki kell várnod a két kört.
Alkímia: A vajákok harc előtt, vagy közben különböző főzetekkel erősítik magukat. Ezek a szerek kifejezetten a vajákok fejlett szervezetére lettek kitalálva, így a legtöbb ember számára halálosak, a maradék pedig komolyan megnyomorodhat egy ilyen elfogyasztása után.
Fecske: Felgyorsítja a vaják regenerációját.
Villámfőzet: Megnöveli a vaják fizikai erejét
Macska: Felerősíti a vaják érzékszerveit.
Arany Oriolé: 100%-os méreg ellenállást biztosít.
Telihold: Megnöveli a vaják fájdalomtűrését
Fekete vér: Méreggé változtatja a vaják vérét (leginkább vámpírok ellen használatos)
Hóvihar: Nagyban javítja a vaják reakcióidejét, reflexeit és mozgékonyságát.
Csók: A Csók főzet növeli az immunitást a vérzékenységre és azonnal elállítja a legdurvább mértékű vérzést is.
Fehér méz: Csökkenti a mérgezést és a főzetek hatását is eltünteti.
Főzetek IC használata: Egyszerre csupán háromféle főzet hatása alatt lehetsz, a negyedik elfogyasztása halállal jár. A hatásuk öt körön át tart. A fehér méz mindhárom főzet hatását képes azonnal eltüntetni, ilyenkor viszont csak a következő körben fogyaszthatóak újak. Harc közben körönként csak egy főzet elfogyasztható, harcon kívül három.