Chronicles of Fire II: Blood
Közzétéve: Jul 3, 2017 15:49:44 GMT 1
Post by Ben on Jul 3, 2017 15:49:44 GMT 1
Valahol a végtelen tenger egy távoli pontján található egy hatalmas, ám felfedezetlen kontinens. E föld neve Wylisia. A háború szelének előfutára már itt is elhintette magvait, polgárháború, ármánykodás, intrikák, és szervezkedések uralják az összes országot jelen pillanatban. Egyre több pletyka terjeng arról, hogy a fehér hollók kihalásával beköszönt majd egy új kor, melyben csak a legerősebbek maradhatnak fent. A vér kora.
A kaland nem sokban tér el az elődjétől, az alapkoncepció lényegében ugyanaz. A játékosok ezúttal is az országukat vezérlik az uralkodón és fontosabb NPC-ken keresztül. Ezúttal is rengeteg kihívás, csel, intrika, manipuláció, és csata vár rájük főfogás gyanánt. Csak a legerősebbek maradhatnak talpon, de vajon kik lesznek azok?
Az első kötettel ellentétben, itt nem lesznek NPC országok, csak akkor van lehetőség valaki mellé csatlakozni, ha már az összes vezetői szerep be van töltve. A második rész időrendileg az első után következik, azonban semmilyen módon nem kapcsolódik az elődjéhez, értelemszerűen ennek köszönhetően a világ akkor kezdődik, ha minden országnak van már vezére.
Vallások:
Wylisia földjén nem alakult ki az egységes vallás, elsősorban négy nagyobb vallás dominál az egyes országok területein, ezek pedig a következők:
1. Az ég isteneinek vallása
Hajdanán az idők kezdetén Yotoma a Napisten és Hoyoma Holdistennő együtt uralkodtak a világ felett. Egyszerre volt sötét éjszaka és fényes nappal. Ám ahogy a zavaros víz is kitisztul. Úgy a káosznak is el kellett ülnie egy napon. Így jött létre Ég. Ő az akinek a feladat lett, hogy a jót és a rosszat, a fényt és a sötétséget mely nem létezhet egymás nélkül egyensúlyban tartsa és ne engedje megbillenni.
Mikor pedig a nap utoljára találkozott a holdal létrejött Wylisia. Rajta pedig különböző élőlények teremtek Yotoma kegyelméből. Ám a Holdistennő irigy volt az életre és a ragyogó nappalra. Még a napisten imádóira is. Így szellemeket szabadított az éjsszakákra, hogy elpusztítsák a termést, megöljék az állatokat, terméketlenné tegyék az asszonyokat és végezzenek az elsőszülött gyermekekkel. De ez nem volt elég számára. Hoyoma megteremtette a leggonoszabb és legsötétebb szellemet mind közül:
A Shigot a Halál urát. A túlvilágra űzi azokat akiknek eljött az ideje és elszakítja az embereket a szeretteiktől. Betegségek, borzasztó mérgek, vagy éppen tragikus baleseteket okoz és nem engedi többé vissza azt akit elragad.
Yotoma látván, hogy mi történt kardot ragadott és dühödten rátámadt az éjszaka szellemeire. Bár elűzni nem tudta őket számosat meggyilkolt belőlük. Éjt nappallá téve hadakozott a szörnyetegekkel vérüket ontva fáradhatatlanul. Ekkor született Sensoga. A háború és gyilkolás ura. Lángoló lovának nyomában férfiak ragadtak fegyvert és álltak bosszút rég elfeledett dolgokért. Hadseregek formálódtak. S az éjszaka kora megkezdődött.
A világban elszabadult a káosz. Ám ahogy a zavaros víz is kitisztul. Úgy jelent meg ismét Ég. S meghatározta mindennek az idejét.
Megadta az idejét a Nappalnak, melynek fényében az emberek dolgozhattak s élvezhették az életet.
Megadta az idejét az éjszakának, melynek árnyékában a szellemek megbüntethették a gonoszokat.
Megadta az idejét a halálnak, mely mindenkit elér előbb vagy utóbb, de a gonoszokra sokkal inkább lesújt.
Megadta az idejét a háborúnak, mely véget vet majd a világnak.
2. Ixaha
Az Ixaha vallás a teremtésüket nagyjából tízezer évvel ezelőttre teszi mikor is Xohasza isten próbát tett a tökéletes élőlény megformálására. A tenger mélyén élő kígyóknak adott inteligencát és testet, hogy azok egy napon uralhassák a világot. Ekkor fektette le a szigorú és szent kasztrendszert is amiben élniük kell majd.
Az első történelmi emlék róluk egy nagyjából hatezer éve a déli tenger partján épült szobor mely egy három méteres Ixaha alakot formáz meg. Korát csak a rajta szereplő Six nevéből tudjuk megállapítani aki a családfák alapján Xisa első uralkodója volt. A szobor talapzatába belevésték a kasztrendszer törvényeit és alapjait mint Xohasza első és legfőbb parancsolatait.
3. Olotol
Olotol főisten, és egyben a természet istene, a szülés közben elhunyt feleségéből, Kiarából alkotta meg az emberek birodalmát. Kiara viszont életet adott Olotol három gyerméken, Hyrusnak /Hírusz/, Antilának és Ymesnek /Imész/. Az emberek birodalmában évtizedekig béke honolt, egészen addig, míg a gyermekek fel nem cseperedtek. Történt egyszer, hogy Hyrus, a háború istene és testvére, Ymes, a halál és az alvilág istene összevesztek atyja, Olotol örökségén, és hadat nem üzentek egymásnak.
Atyjuk, és annak új felesége, Lanera, a szerelem és család istennője eredménytelenül csitította az ikreket, a testvérek elfordultak atyjuk tanaitól, és tovább fertőzték az emberek birodalmát.
Antila, az igazságos háború, és a jog istennője egyszerre áldotta meg az ellenséges felek katonáit, ezzel próbálva egyensúlyban tartani a testvérei által generált káoszt.
A háború odáig fajult, hogy Olotol személyesen ment le az emberek birodalmába, azok azonban megvetéssel fordultak felé. Nem kértek a békéből, nem kértek a megnyugvásból. A természet istene hatalmas dühre gerjedt, és katasztrófák sokaságával sújtotta az emberek birodalmát. Özönvizek, betegségek és villámcsapások ezrei sújtották az emberek birodalmát, míg atya a fiaival viaskodott.
De végül Olotol felülkerekedett, Ymest a saját birodalmába, az alvilágba zárta az idők végezetéig, míg Hyrust arra kényszerítette, hogy halandó életet éljen ugyanezen időtartam leteltéig. Halandóként hal meg, és halandóként születik újjá amíg világ a világ.
Az embereknek, saját teremtményeinek nagy nehézségek árán bocsájtott csak meg. Időnként még mindig emlékezteti őket hatalmára egy-egy viharral, katasztrófával. Kikötötte, hogy az emberiség csak akkor nyerhet megnyugvást, ha majd Hyrus gyermeke nem lesz képes elhinteni eszméit a földjükön.
Az Olotol vallás istenei:
Olotol főisten: A természet istene
Lanera: A szerelem és a család istennője
Hyrus: A háború istene
Ymes: Az alvilág istene
Odia: Olotol húga, az otthon, a haza és a hűség istennője
Anera: A vadászat, az élelem és az évszakok istennője
Lymus: Olotol legfiatalabb testvére, a jólét,a bohóság, a bor és az élvezetek istene
(Kiara: Az első halandó ember, az emberiség anyja)
A vallás követői a háború megfertőzött teremtményeiként tekintenek bármire, ami nem emberi eredetű. Éppen ezért vadásszák Ixihákat, az elfeket, és az Óriásokat is.
Hyrust elsősorban az ellenségeik vezetőiben látják.
4. J'aorr keze
J'aorr hívei a vért istenítik. Úgy gondolják, hogy minden létező dolog képes valamilyen formában vért ontani, ezzel áldozva istenüknek, J'aorr-nak. A vallás egykoron uralta a kontines észak-keleti részét, azonban fokozatosan visszaszorultak Alos Zelei szigetére, az emberek ugyanis félni kezdték a véristen hatalmát, pontosabban azt az erőt, amit a papnőik kezébe adott. Szem és fültanúi is voltak a csodának, hogy a zöld ajkú asszonyok istenük kiválasztottait vissza tudták hozni az élők soraiba. A boszorkányság vádjától rettegve a hívők tehát egy független szigetre vonultak, és várják a Vér korának eljövetelét, hogy újra színre léphessenek.
Érdekesség, hogy J'aorr-t a Türelmes istenként is emlegetik, a népek tanításai ugyanis tiltják a vallási háborúk indítását, úgy vallják, hogy az embereknek maguknak kell meglelniük az igaz hitet, és a tisztán látók örökké élnek majd, míg a hitetlenek a por és a feledés homályába vesznek.
A kontinensen ma már csak egyedül a Yegopov birodalom fő vallása.
Technológia:
A technolgóiai fejlettség nem sokban különbözik a CoF I szintjétől (időrendben két évvel járunk az első kontinens történései után). Az első, és legfontosabb változás azonban az, hogy megjelentek a legelső, primitív ágyúk és puskák. Az eddig létezett technológiák mind-mind elérhetőek bárki számára, kivéve a Mitrilt (Van itt is, de egy kicsit más koncepcióban, erről majd később). Balliszták, katapultok, ostromgépek, ostromtornyok¨stb. itt is léteznek, minden gond nélkül építhetőek.
Puskák:
Mivel ezek úgymond a legelső modellek, így kissé pontatlanok, azonban hatalmas tűzerővel rendelkeznek. Ha stratégiailag jól vannak elhelyezve, akkor csatákat, sőt háborúkat dönthet el a számuk.
Országok:
(Közös megegyezés alapján az országok zászlajait a játékosok készíthetik el)
1. Yegopov birodalom:
Főváros: Movaya
Népesség: 160 000 fő
Hadsereg: 16 000 fő
Uralkodó: Tsar
Ágyúk száma: 10 darab
Puskák száma: 100 darab
Hajók száma: 100 darab, 20 modern
Vallás: J'aorr keze
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Szimpatizáns
Asmor felkelők - Rivális
Xisa birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Manjil birodalom - Szimpatizáns, kereskedelmi partner
Ashil birodalom - Fegyverszünet
Grayce birodalom - Nem kedvelt
Watake birodalom - Nem érdekelt
A Yegopov birodalom katonái okkal nevezik magukat a Hegyek urainak. Az ország legtöbb kastélya úgy épült, hogy a sziklák természetes előnyt biztosítsanak az ostromlókkal szemben, ezáltal a környék legkeményebb erődeivé téve azt.
A vidék a tél beálltakor rendkívül hideg, és mivel a települések rendkívül elszórtak, így gyakran késnek a kereskedelmi útvonalak. Ezeknek az embertelen viszonyoknak köszönhető viszont, hogy a nép alkalmazkodott a zord körülményekhez, kevesebb ételhez.
Átlag katonák:
Hajók:
Lovasság:
2. Xisa birodalom
Főváros: Xi’hszi
Népesség: 180 000 fő (50 000 rabszolga)
Hadsereg: 14 000 fő hivatásos + 4 000 rabszolga
Uralkodó: Six
Ágyúk száma: 15 darab
Puskák száma: 120 darab
Hajók száma: 300 darab, 40 modern
Vallás: Ixaha
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Nem kedvelt
Asmor felkelők - Nem kedvelt
Yegopov birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Manjil birodalom - Nem kedvelt
Ashil birodalom - Szimpatizáns
Grayce birodalom - Nem kedvelt
Watake birodalom - Rivális
A kontinens déli partján fekszik a sivatagos Xisa. A többi országgal ellentétben a urai nem emberek hanem az Ixihák azaz a kígyóemberek. Gonosz, rabszolgatartó nép ez mely több ezer éve nyomorúságos elnyomásban tartja a többi alatta élő lényt.
Az ország élén a Six áll akit rögtön a papjai követnek a rangsorban akiket maga Xohasza a vörös kígyóisten választott ki erre a célra.
Történelem:
Nem tudni igazán, hogy az Ixahák mikor kezdtek terjeszkedni vagy, hogy minek köszönhetik a sikerességüket de a birodalmuk hatalmas területeket nyelt el több ezer embert tabszolgaságba taszítva az elkövetkezendő milleniumokra.
Az Ixahák mint faj:
Az Ixahák átlagosan tíz centiméterrel magasabbak az embernél. Testüket pikkely fedi, mely leggyakrabban homokszínű de akár fekete is lehet. Fejük a kígyóéra emlékeztet. Gyakran bújik elő belőle a kétágú nyelvük is, melyet főként szaglásra használnak. Az Ixahák a saját földjükön nagy tiszteletnek örvendenek a szigorú társadalmi rendszernek köszönhetően.
A Kasztrendszer:
Az ixaha társadalom szigorú születés alapú kasztrendszerre épül melyben a feljebblépési lehetőség az emberek számára meglepően könyebb. Ebben a szigorú társadalomban nagyon könnyű lezuhanni a szamárlétra aljára. Főleg, hogy vallási és világi törvények egyaránt szabályozzák ezt.
Ember kasztok:
Rabszolga (Rosz)
A legalacsonyabb társadalmi rang. Ezek az emberek a földművesek, építőmunkások, gályarabok és minden egyéb amihez kemény fizikai munka kell. Ők azok akiknek a hátán nap mint nap csattan az ostor. Egy rabszolga élete nagyon nehéz és ő teljes egészében tárgyként van kezelve. Áttekintenek rajta és semmibe veszik. Ha meghal akkor senkinek sem fog szomorúságot okozni maximum a tulajdonosának.
Sorkatona (Sabah)
Ide kerülnek azok az emberek akik elég erősnek és megbízhatónak bizonyulnak, hogy harcos váljék belőlük. Általában egy lándzsával és egy (ha uruk jó) pajzsal vagy íjjal felszerelve harcolnak gyalogosan húsként a seregekben. Őket legalább már jutalmazzák a jó teljesítményükért. A Gladiátorok is gyakran ebből a kasztból kerülnek ki.
Cseléd (Xoisa)
A cseléd a legmagasabb és legelitebb társadalmi rang amit egy ember elérhet Xisában. Ehhez ügyesnek és megbízhatónak kell lenniük, hogy egyáltalán elnyerjék a gazdájuk tetszését. A cselédek általában személyi ételkóstolók, felszolgálók, szakácsok vagy udvari zenészek. Ehhez a ranghoz már jár saját szállás és rendes élelelem is.
Ixaha kasztok:
Hajcsár (Szadzsara)
A hajcsár az Ixahák legalacsonyabb rangja. Ide csak büntetésből kerülnek ha adósságuk van vagy törvényt szegnek, mely halállal még nem büntethető. Hajcsárnak lenni megalázó dolog.
Eme szégyen miatti dühüket pedig az Ixahák általában a rabszolgákon verik le akiket rájuk bíznak. A hajcsárok tíz de akár száz rabszolgáért is felelhetnek. Általában a hadeseregek Sabah alakulataiért vagy a gályarabokért felelnek de minden pénzesebb háztartásban is akad egy.
Harcos (Hixoli)
Az Ixaha harcosok ritkán szerepelnek egyszerű gyalogosként a harcmezőn. Általában lovon, tevén vagy a kedvelt harciszekerükön vonulnak a csatába. Gyakran használt fegyverük a görbe kard, vagy az alabárd melyeknek használatát egész életükben gyakorolják.
Minden harcos család rendelkezik egy harci szekérrel mely a társadalmi rangját jelzi. Ezzel vonulnak csatába általában ketten vagy hárman állva rajta. Erről küzdenek akár fegyvereiket váltva is, hiszen így magukkal tudnak vinni számtalan félét a csatába.
De emellett ha a szituáció úgy kívánja előszeretettel lovagolnak a harcba lovon vagy tevén de gyakran előfordul, hogy Szikeben azaz óriás gyíkon harcolnak. Melyet bár lassúsága miatt inkább áruszállításra használnak harcban a szívóssága hatásos lehet.
A harcosok a legkisebb rang akik már tarthatnak saját rabszolgát vagy bérelhetnek más harcosokat. Bizonyos Hixoli dinasztiák, közülük nagyobb hírnévre és tiszteletre tett szert mint bizonyos papok a harci sikereinek köszönhetően. Belőlük lettek a császár seregeinek vezérei.
A csatán kívül a rendfenntartás és a gyakorlás a fő feladatuk.
Földes (Szorox)
A földesek azok akik rendelkezhetnek saját pénzükön vásárolt birtokkal Xisán belül. Ilyenek a kereskedők vagy a mesterek (ácsok, kovácsok, szobrászok stb.). Sok Földes volt kezdetben harcos ám feljebb lépett. Ettől függetlenül gyakran megtartják a régi rangjukat mivel a harchoz jobban értenek mint máshoz.
Pap (Xikahab)
Xohasza az Ixahák teremtője gyakran kiválaszt egyet-egyet a népéből és megjelöli őket jelezvén, hogy papnak születettek. Számos dolog jelezheti egy pap születését. Például az, hogy a gyermek előbújt fogakkal, hófehér bőrrel, tollakkal a fején vagy éppen két fejjel kel ki a tojásból. (Utóbbi meglepően gyakori de egyenes út a legfőbb papi ranghoz is.)
Sok papból válik templomőr akiknek a szent helyek és a keltetők őrzése a feladata. Ők elit harcosok melyek ugyan nem hagyják el a városaikat, azoknak a védelmében kitűnőnek bizonyulnak.
A papok rendkívül fontosak Xisában mivel a tartományok igazgatásáért, a törvényhozásért, a Six megkoronázásáért is ők felelnek. Gyakoriak a nézeteltéréseik a harcos kaszt feljebb emelkedett tagjival.
Uralkodó (Six)
A Szix a legfőbb törvényhozó. Neki csak Xohasza istennek magának kell engedelmeskednie (aki persze a papokon keresztül kommunikál). Olyat és annyit vesz el amennyit csak akar. Miközben teljes Xisának le kell borulnia előtte.
Az uralkodó tojásait (Hímek esetében az általa megtemékenyített tojásokat.) külön erre a célra kiválasztott templomőrök őrzik akik feladata lesz majd később a fiatal örökösök védelme is. A Six utódok hatalmi játszmája az udvaron belül általában véres. Főleg az előzó uralkodó halála utáni egy hónapban. Ekkor ugyanis a legközelebbi tesvérek mind végezni próbálnak egymással a trónra jutásért. A Sixi rokonok általában Harcosok vagy papok amíg el nem jön az idejük.
Istenükként Xohaszát imádják aki állítólag a kígyókat vette alapul mikor megteremtette a tökéletes élőlényt a világ uralmára.
Történelem:
A kígyók népe nagyjából hatezer éve bukkant fel a mai Xosa tengerpartján s kezdetben rideg békében élt az emberiséggel. Felfegyverkezett és kereskedett, illetve megszaporodott, hogy egy napon aztán lerohanja azt. Akkoriban ezen a tájékon még nem voltak egyésges országok így az Ixahák könnyedén győztek és nagy darabokat haraptak ki a saját országuknak a kontinensből. Történelmük azóta is vérzivataros és háborúkkal teli.
Tartományok:
Xi’hszi- az Uralkodó tartománya
Számos magasra épült homokbarna tornyával a forró sivatag közepén emelkedik Xi’hszi. Xisa fővárosa és a Szix székhelye. Számtalan palota, fürdő és egy hatalmas Xohasza templom helyezkedik itt el. Napi szinten tartanak gladiátor játékokat vagy szekérversenyeket a Szix tiszteletére.
A tartomány többi része puszta sivatag néhány oázissal vagy kisebb pálma erdővel.
Baragash- a Mesterek tartománya
Az északi és a legkevésbé lakott provincia. Mivel az Ixahák nem kedvelik a hideget így nem sokan merészkednek ide. Viszont félve az itteni szomszédaiktól töménytelen rabszolgával őriztetik. Baragash központi városában pedig nagyrészt kovácsok élnek a közeli ércbányáknak köszönhetően. A harcos kaszt fegyvereinek nagyrésze itt készül. De számos egyéb fém tárgyat vagy éppen kőszobrot is itt alakítanak ki.
Xadikka- Az éléskamra
A /perzsákkal/ északon határos terület. A nagy csapadékmennyiség miatt itt termesztik a legnagyobb mennyiségű élelmet az országban. A pletykák szerint itt is van a legjobb sora a rabszolgáknak mivel itt még ehetnek rendesen. A terület számos folyóval és mesterséges vízcsatornával is rendelkezik a kisebb városok mellett.
Szti’Hsza-A forróság földje
Nappal ez a hely egy forrongó pokol ahol csak a kígyók maradnak meg. Továbbá az egész nap kegyetlenül hajtott rabszolgák. Itt található a legtöbb aréna és gladiátor is. Mely kitűnő szórakozást nyújt a forró pusztaság kegyetlen urainak.
A legnagyobb városok is csak homokkőbe és sziklafalakba faragott lyukak. Melyek ugyan eldugottak de messze nem kényelmesek vagy éppen népesek.
Oxoija- A dzsungel
A legdélebbi tartomány mely nagyrészt mérges dzsungeleket és alacsony hegységket foglal magában. Számos templom rejtezik a fák között.
Hajók:
3. Ashil birodalom
Főváros: Aprium
Népesség: 300 000 fő
Hadsereg: 28 000 fő
Uralkodó: Király
Ágyúk száma: 0 darab
Puskák száma: 0 darab
Hajók száma: 0
Vallás: Nincs
Elefántok száma: 40 darab
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Neutrális
Asmor felkelők - Neutrális
Xisa birodalom - Neutrális, kedvelt
Manjil birodalom - Neutrális
Yegopov birodalom - Fegyverszünet
Grayce birodalom - Rivális
Watake birodalom - Nem érdekelt, nem kedvelt
Nők helyzete: Rabszolgák, kivéve a Veroni harcosok - Őket tetoválás különbözteti meg a többiektől
Az Ashil birodalom egykoron négy különböző királyság volt (Monduk, Vasil, Torog és Veron), melyeket Sahab Bermardian egyesített először. Monduk elefántjainak, Vasil rabszolgáinak, Torog íjászainak és Veron skorpió lovasainak, méregkeverőinek együttese okkal fest rémképet az ellenfél arcára. Brutálisak, kegyetlenek és könyörtelenek, amit a kultúrájuk nagyon jól tükröz. Az uralkodók megválasztásakor a kihívónak le kell győznie mind a négy birodalom küldöttjét (igen, egyet a sajátjaiból is, ezzel bizonyítva, hogy a saját népét is kordában tudja tartani), és csak akkor emelheti a fejére a koronát, ha mindannyiuk felet győzelmet aratott.
Még egyetlen Veron királynőt sem avattak fel, ami elsősorban annak köszönhető, hogy minden nemzet harcosa először velük párbajozik. Az ő helyzetük ugyanis nem túl rózsás a birodalmon belül, elvégre a seregük nagy része nőből áll. Ők harminc éve ugyan kivívták a tiszteletüket azzal, hogy Vasil és Torog királyát egyetlen egy éjszaka leforgása alatt megölték, a három királyság szemében továbbra sem kedveltek, tiszteltek igazán.
Alvezérek:
Beta Jithra - Veron hercegnője
Városállamok:
Az alábbi városok függetlenek az összes játékosi frakciótól, nem játszhatóak, viszont a játék során megszerezhetőek harcászati, vagy diplomáciai úton.
Alos Zelei:
Katonák száma: 3500
Hajók száma: 40 modern
Egy mindenkitől független szigeten található templom város. A hívek J'aorr véristenhez imádkoznak. Minden országnak szabad bejárása van Alos Zelei szigetére, az egyetlen feltétel az, hogy fegyver nélkül lépjenek be az ország területére.
Hidaka
Hajók száma: 120
Katonaság: 1500 fő
Grayce és Manjil között elhelyezkedő városállam mely horgászatból és selyemkereskedésből tartja fenn magát. A selyem szállítását maguk végzik a tengeren és folyókon keresztül így talán nem is meglepő a nagyobb méretű flotta amivel rendelkeznek.
Hidakát egy kereskedő tanács irányítja mely a három leggazdagabb és nagymúltúbb családból áll a városban. Ők döntenek mindenről.
Helivoszk
Hajók száma: 0
Katonaság: 2000 fő
Yegopov és az Asmor birodalom között található egy sajátos ámde hatalmas erődváros. Szinte bevehetetlen erősségnek tartják, mely a lakosainak évekre elegendő élelemmel rendelkezik.
Eredetileg a Yegopov bevehetetlen erődje volt. Ám az őrült ura, Hemdal báró úgy döntött, hogy megszakít minden kapcsolatot a külvilággal és azóta is csak a csapatai hagyták el a várost, hogy portyázni induljanak.
Agerra
Katonaság: 3000 fő
Hajók száma: 0
Az Ashil és Xisa határon fekvő szökött rabszolgáknak otthont adó termőföldekben gazdag terület. Mivel két folyó természetes védelmében fekszik a szökött rabszolgák könnyedén meg tudnak élni itt és mivel sok kincsük nincs ezért általában békénhagyják azt a párezer idetévedt ember akik egy kis sereget formáznak és elbújnak a hegyek és dombok között ha az ellenség közelít.
Midón
Katonák száma: 2500 fő
Hajók száma: 60 hajó
Asmor háborúzó felei között fekvő, tövénytelen állam mely számos apró szigetre is kiterjed. Azok hozták létre akik nem akartak részt venni a háborúban viszont nyerni akartak rajta. Egy kalózállam lett ez méretes flottával és rablóbandákból álló apró fosztogató seregekkel akik portyázásból, fosztogatásból tartják el magukat. Az államnak egy háború közepén mikor mindenhol elesett katonák hevernek nem volt nehéz felfegyvereznie magát.
Weelsping
Katonák száma: 3000 fő
Hajók száma: 0
A Zsiványok Városa. Az Asmor felkelő és az Ashil birodalom határai közt fekszik. Ez a község talán az egyik legnehezebben elérhető, legrosszabb életkörülményekkel megáldott városállam, mely leginkább amiatt őrizhette meg függetlenségét, mert a nagyobb országoknak jobb dolguk is van, minthogy vele foglalkozzanak. Mocsaras területre épült, így megközelítése veszélyes és nagy odafigyelést igényel. A városon belül pedig mindennaposak az erőszaktevések, lopások, gyilkosságok. Törvény elől menekülők számára maga a mennyország, hisz gyenge rendfenntartás.
Chiti
Katonák száma: 2000
Hajók száma: 0
Egy hegység a Manjil és Ashil határon. Egy kétezer fős szerzetesrend gyakorlatozik itt naphosszat. Saját harcművészetük és annak a különböző alágait gyakorolják és tökéletesítik egész életük folyamán. Kitűnő harcosok és a halálos öklükkel meg is védik azt ami az övék.
Moulvre
Katonák száma: 3000
Hajók száma: 0
Egy (NEM mitril) lovagrend székhelye a Manjil, Asmor határon. A Tüzes Rózsa rend lovagjai már évszázadok óta jóért és az igazért harcolnak a világban. Segítik az elesetteket és a bajba jutottakat. Rendjük számos ispotályt alapított és mégtöbb bandita sereget győzött már le. Ám a politikai konfliktusokból igyekeztek kimaradni.
Xak’xha
Katonák száma: 2800 fő
Hajók száma: 0
Manjil, Xisa határ. Azoknak az Ixaháknak a menekülőhelye akik nem kívánnak többet a kasztrendszerben őrlődni. Ez a független város ugyan mentes a kasztoktól de az állandó támadásoktól nem. Főleg mivel egy fontos vasérc bányán fekszik amiből ő maga is fennmarad. A helyzet iróniája az, hogy bár a kasztrendszerük megszűnt a munkájuk javarészét így is rabszolgák végzik.
Egyéb:
Minden más, amit fontosnak találok leírni a világról, itt kerül részletezésre.
Óriások:
Yegopov birodalom
Xisa birodalom
Ashil birodalom
Asmor birodalom - Polgárháborútól kettészakadt
Manjil birodalom
Grayce birodalom
Watake birodalom
Alos Zelei - színtelen
Az első kötettel ellentétben, itt nem lesznek NPC országok, csak akkor van lehetőség valaki mellé csatlakozni, ha már az összes vezetői szerep be van töltve. A második rész időrendileg az első után következik, azonban semmilyen módon nem kapcsolódik az elődjéhez, értelemszerűen ennek köszönhetően a világ akkor kezdődik, ha minden országnak van már vezére.
Vallások:
Wylisia földjén nem alakult ki az egységes vallás, elsősorban négy nagyobb vallás dominál az egyes országok területein, ezek pedig a következők:
1. Az ég isteneinek vallása
Hajdanán az idők kezdetén Yotoma a Napisten és Hoyoma Holdistennő együtt uralkodtak a világ felett. Egyszerre volt sötét éjszaka és fényes nappal. Ám ahogy a zavaros víz is kitisztul. Úgy a káosznak is el kellett ülnie egy napon. Így jött létre Ég. Ő az akinek a feladat lett, hogy a jót és a rosszat, a fényt és a sötétséget mely nem létezhet egymás nélkül egyensúlyban tartsa és ne engedje megbillenni.
Mikor pedig a nap utoljára találkozott a holdal létrejött Wylisia. Rajta pedig különböző élőlények teremtek Yotoma kegyelméből. Ám a Holdistennő irigy volt az életre és a ragyogó nappalra. Még a napisten imádóira is. Így szellemeket szabadított az éjsszakákra, hogy elpusztítsák a termést, megöljék az állatokat, terméketlenné tegyék az asszonyokat és végezzenek az elsőszülött gyermekekkel. De ez nem volt elég számára. Hoyoma megteremtette a leggonoszabb és legsötétebb szellemet mind közül:
A Shigot a Halál urát. A túlvilágra űzi azokat akiknek eljött az ideje és elszakítja az embereket a szeretteiktől. Betegségek, borzasztó mérgek, vagy éppen tragikus baleseteket okoz és nem engedi többé vissza azt akit elragad.
Yotoma látván, hogy mi történt kardot ragadott és dühödten rátámadt az éjszaka szellemeire. Bár elűzni nem tudta őket számosat meggyilkolt belőlük. Éjt nappallá téve hadakozott a szörnyetegekkel vérüket ontva fáradhatatlanul. Ekkor született Sensoga. A háború és gyilkolás ura. Lángoló lovának nyomában férfiak ragadtak fegyvert és álltak bosszút rég elfeledett dolgokért. Hadseregek formálódtak. S az éjszaka kora megkezdődött.
A világban elszabadult a káosz. Ám ahogy a zavaros víz is kitisztul. Úgy jelent meg ismét Ég. S meghatározta mindennek az idejét.
Megadta az idejét a Nappalnak, melynek fényében az emberek dolgozhattak s élvezhették az életet.
Megadta az idejét az éjszakának, melynek árnyékában a szellemek megbüntethették a gonoszokat.
Megadta az idejét a halálnak, mely mindenkit elér előbb vagy utóbb, de a gonoszokra sokkal inkább lesújt.
Megadta az idejét a háborúnak, mely véget vet majd a világnak.
2. Ixaha
Az Ixaha vallás a teremtésüket nagyjából tízezer évvel ezelőttre teszi mikor is Xohasza isten próbát tett a tökéletes élőlény megformálására. A tenger mélyén élő kígyóknak adott inteligencát és testet, hogy azok egy napon uralhassák a világot. Ekkor fektette le a szigorú és szent kasztrendszert is amiben élniük kell majd.
Az első történelmi emlék róluk egy nagyjából hatezer éve a déli tenger partján épült szobor mely egy három méteres Ixaha alakot formáz meg. Korát csak a rajta szereplő Six nevéből tudjuk megállapítani aki a családfák alapján Xisa első uralkodója volt. A szobor talapzatába belevésték a kasztrendszer törvényeit és alapjait mint Xohasza első és legfőbb parancsolatait.
3. Olotol
Olotol főisten, és egyben a természet istene, a szülés közben elhunyt feleségéből, Kiarából alkotta meg az emberek birodalmát. Kiara viszont életet adott Olotol három gyerméken, Hyrusnak /Hírusz/, Antilának és Ymesnek /Imész/. Az emberek birodalmában évtizedekig béke honolt, egészen addig, míg a gyermekek fel nem cseperedtek. Történt egyszer, hogy Hyrus, a háború istene és testvére, Ymes, a halál és az alvilág istene összevesztek atyja, Olotol örökségén, és hadat nem üzentek egymásnak.
Atyjuk, és annak új felesége, Lanera, a szerelem és család istennője eredménytelenül csitította az ikreket, a testvérek elfordultak atyjuk tanaitól, és tovább fertőzték az emberek birodalmát.
Antila, az igazságos háború, és a jog istennője egyszerre áldotta meg az ellenséges felek katonáit, ezzel próbálva egyensúlyban tartani a testvérei által generált káoszt.
A háború odáig fajult, hogy Olotol személyesen ment le az emberek birodalmába, azok azonban megvetéssel fordultak felé. Nem kértek a békéből, nem kértek a megnyugvásból. A természet istene hatalmas dühre gerjedt, és katasztrófák sokaságával sújtotta az emberek birodalmát. Özönvizek, betegségek és villámcsapások ezrei sújtották az emberek birodalmát, míg atya a fiaival viaskodott.
De végül Olotol felülkerekedett, Ymest a saját birodalmába, az alvilágba zárta az idők végezetéig, míg Hyrust arra kényszerítette, hogy halandó életet éljen ugyanezen időtartam leteltéig. Halandóként hal meg, és halandóként születik újjá amíg világ a világ.
Az embereknek, saját teremtményeinek nagy nehézségek árán bocsájtott csak meg. Időnként még mindig emlékezteti őket hatalmára egy-egy viharral, katasztrófával. Kikötötte, hogy az emberiség csak akkor nyerhet megnyugvást, ha majd Hyrus gyermeke nem lesz képes elhinteni eszméit a földjükön.
Az Olotol vallás istenei:
Olotol főisten: A természet istene
Lanera: A szerelem és a család istennője
Hyrus: A háború istene
Ymes: Az alvilág istene
Odia: Olotol húga, az otthon, a haza és a hűség istennője
Anera: A vadászat, az élelem és az évszakok istennője
Lymus: Olotol legfiatalabb testvére, a jólét,a bohóság, a bor és az élvezetek istene
(Kiara: Az első halandó ember, az emberiség anyja)
A vallás követői a háború megfertőzött teremtményeiként tekintenek bármire, ami nem emberi eredetű. Éppen ezért vadásszák Ixihákat, az elfeket, és az Óriásokat is.
Hyrust elsősorban az ellenségeik vezetőiben látják.
4. J'aorr keze
J'aorr hívei a vért istenítik. Úgy gondolják, hogy minden létező dolog képes valamilyen formában vért ontani, ezzel áldozva istenüknek, J'aorr-nak. A vallás egykoron uralta a kontines észak-keleti részét, azonban fokozatosan visszaszorultak Alos Zelei szigetére, az emberek ugyanis félni kezdték a véristen hatalmát, pontosabban azt az erőt, amit a papnőik kezébe adott. Szem és fültanúi is voltak a csodának, hogy a zöld ajkú asszonyok istenük kiválasztottait vissza tudták hozni az élők soraiba. A boszorkányság vádjától rettegve a hívők tehát egy független szigetre vonultak, és várják a Vér korának eljövetelét, hogy újra színre léphessenek.
Érdekesség, hogy J'aorr-t a Türelmes istenként is emlegetik, a népek tanításai ugyanis tiltják a vallási háborúk indítását, úgy vallják, hogy az embereknek maguknak kell meglelniük az igaz hitet, és a tisztán látók örökké élnek majd, míg a hitetlenek a por és a feledés homályába vesznek.
A kontinensen ma már csak egyedül a Yegopov birodalom fő vallása.
Technológia:
A technolgóiai fejlettség nem sokban különbözik a CoF I szintjétől (időrendben két évvel járunk az első kontinens történései után). Az első, és legfontosabb változás azonban az, hogy megjelentek a legelső, primitív ágyúk és puskák. Az eddig létezett technológiák mind-mind elérhetőek bárki számára, kivéve a Mitrilt (Van itt is, de egy kicsit más koncepcióban, erről majd később). Balliszták, katapultok, ostromgépek, ostromtornyok¨stb. itt is léteznek, minden gond nélkül építhetőek.
Puskák:
Mivel ezek úgymond a legelső modellek, így kissé pontatlanok, azonban hatalmas tűzerővel rendelkeznek. Ha stratégiailag jól vannak elhelyezve, akkor csatákat, sőt háborúkat dönthet el a számuk.
Ágyúk:
Lényegesen pontosabb, viszont legalább annyival drágább harcászati eszközök eszek, mint puskák. Az ágyúk még csak a haditechnika kezdeti stádiumában vannak, így nagyon kevés van belőle az országoknak.
Lényegesen pontosabb, viszont legalább annyival drágább harcászati eszközök eszek, mint puskák. Az ágyúk még csak a haditechnika kezdeti stádiumában vannak, így nagyon kevés van belőle az országoknak.
(Közös megegyezés alapján az országok zászlajait a játékosok készíthetik el)
1. Yegopov birodalom:
Főváros: Movaya
Népesség: 160 000 fő
Hadsereg: 16 000 fő
Uralkodó: Tsar
Ágyúk száma: 10 darab
Puskák száma: 100 darab
Hajók száma: 100 darab, 20 modern
Vallás: J'aorr keze
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Szimpatizáns
Asmor felkelők - Rivális
Xisa birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Manjil birodalom - Szimpatizáns, kereskedelmi partner
Ashil birodalom - Fegyverszünet
Grayce birodalom - Nem kedvelt
Watake birodalom - Nem érdekelt
A Yegopov birodalom katonái okkal nevezik magukat a Hegyek urainak. Az ország legtöbb kastélya úgy épült, hogy a sziklák természetes előnyt biztosítsanak az ostromlókkal szemben, ezáltal a környék legkeményebb erődeivé téve azt.
A vidék a tél beálltakor rendkívül hideg, és mivel a települések rendkívül elszórtak, így gyakran késnek a kereskedelmi útvonalak. Ezeknek az embertelen viszonyoknak köszönhető viszont, hogy a nép alkalmazkodott a zord körülményekhez, kevesebb ételhez.
Átlag katonák:
Hajók:
Lovasság:
2. Xisa birodalom
Főváros: Xi’hszi
Népesség: 180 000 fő (50 000 rabszolga)
Hadsereg: 14 000 fő hivatásos + 4 000 rabszolga
Uralkodó: Six
Ágyúk száma: 15 darab
Puskák száma: 120 darab
Hajók száma: 300 darab, 40 modern
Vallás: Ixaha
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Nem kedvelt
Asmor felkelők - Nem kedvelt
Yegopov birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Manjil birodalom - Nem kedvelt
Ashil birodalom - Szimpatizáns
Grayce birodalom - Nem kedvelt
Watake birodalom - Rivális
A kontinens déli partján fekszik a sivatagos Xisa. A többi országgal ellentétben a urai nem emberek hanem az Ixihák azaz a kígyóemberek. Gonosz, rabszolgatartó nép ez mely több ezer éve nyomorúságos elnyomásban tartja a többi alatta élő lényt.
Az ország élén a Six áll akit rögtön a papjai követnek a rangsorban akiket maga Xohasza a vörös kígyóisten választott ki erre a célra.
Történelem:
Nem tudni igazán, hogy az Ixahák mikor kezdtek terjeszkedni vagy, hogy minek köszönhetik a sikerességüket de a birodalmuk hatalmas területeket nyelt el több ezer embert tabszolgaságba taszítva az elkövetkezendő milleniumokra.
Az Ixahák mint faj:
Az Ixahák átlagosan tíz centiméterrel magasabbak az embernél. Testüket pikkely fedi, mely leggyakrabban homokszínű de akár fekete is lehet. Fejük a kígyóéra emlékeztet. Gyakran bújik elő belőle a kétágú nyelvük is, melyet főként szaglásra használnak. Az Ixahák a saját földjükön nagy tiszteletnek örvendenek a szigorú társadalmi rendszernek köszönhetően.
A Kasztrendszer:
Az ixaha társadalom szigorú születés alapú kasztrendszerre épül melyben a feljebblépési lehetőség az emberek számára meglepően könyebb. Ebben a szigorú társadalomban nagyon könnyű lezuhanni a szamárlétra aljára. Főleg, hogy vallási és világi törvények egyaránt szabályozzák ezt.
Ember kasztok:
Rabszolga (Rosz)
A legalacsonyabb társadalmi rang. Ezek az emberek a földművesek, építőmunkások, gályarabok és minden egyéb amihez kemény fizikai munka kell. Ők azok akiknek a hátán nap mint nap csattan az ostor. Egy rabszolga élete nagyon nehéz és ő teljes egészében tárgyként van kezelve. Áttekintenek rajta és semmibe veszik. Ha meghal akkor senkinek sem fog szomorúságot okozni maximum a tulajdonosának.
Sorkatona (Sabah)
Ide kerülnek azok az emberek akik elég erősnek és megbízhatónak bizonyulnak, hogy harcos váljék belőlük. Általában egy lándzsával és egy (ha uruk jó) pajzsal vagy íjjal felszerelve harcolnak gyalogosan húsként a seregekben. Őket legalább már jutalmazzák a jó teljesítményükért. A Gladiátorok is gyakran ebből a kasztból kerülnek ki.
Cseléd (Xoisa)
A cseléd a legmagasabb és legelitebb társadalmi rang amit egy ember elérhet Xisában. Ehhez ügyesnek és megbízhatónak kell lenniük, hogy egyáltalán elnyerjék a gazdájuk tetszését. A cselédek általában személyi ételkóstolók, felszolgálók, szakácsok vagy udvari zenészek. Ehhez a ranghoz már jár saját szállás és rendes élelelem is.
Ixaha kasztok:
Hajcsár (Szadzsara)
A hajcsár az Ixahák legalacsonyabb rangja. Ide csak büntetésből kerülnek ha adósságuk van vagy törvényt szegnek, mely halállal még nem büntethető. Hajcsárnak lenni megalázó dolog.
Eme szégyen miatti dühüket pedig az Ixahák általában a rabszolgákon verik le akiket rájuk bíznak. A hajcsárok tíz de akár száz rabszolgáért is felelhetnek. Általában a hadeseregek Sabah alakulataiért vagy a gályarabokért felelnek de minden pénzesebb háztartásban is akad egy.
Harcos (Hixoli)
Az Ixaha harcosok ritkán szerepelnek egyszerű gyalogosként a harcmezőn. Általában lovon, tevén vagy a kedvelt harciszekerükön vonulnak a csatába. Gyakran használt fegyverük a görbe kard, vagy az alabárd melyeknek használatát egész életükben gyakorolják.
Minden harcos család rendelkezik egy harci szekérrel mely a társadalmi rangját jelzi. Ezzel vonulnak csatába általában ketten vagy hárman állva rajta. Erről küzdenek akár fegyvereiket váltva is, hiszen így magukkal tudnak vinni számtalan félét a csatába.
De emellett ha a szituáció úgy kívánja előszeretettel lovagolnak a harcba lovon vagy tevén de gyakran előfordul, hogy Szikeben azaz óriás gyíkon harcolnak. Melyet bár lassúsága miatt inkább áruszállításra használnak harcban a szívóssága hatásos lehet.
A harcosok a legkisebb rang akik már tarthatnak saját rabszolgát vagy bérelhetnek más harcosokat. Bizonyos Hixoli dinasztiák, közülük nagyobb hírnévre és tiszteletre tett szert mint bizonyos papok a harci sikereinek köszönhetően. Belőlük lettek a császár seregeinek vezérei.
A csatán kívül a rendfenntartás és a gyakorlás a fő feladatuk.
Földes (Szorox)
A földesek azok akik rendelkezhetnek saját pénzükön vásárolt birtokkal Xisán belül. Ilyenek a kereskedők vagy a mesterek (ácsok, kovácsok, szobrászok stb.). Sok Földes volt kezdetben harcos ám feljebb lépett. Ettől függetlenül gyakran megtartják a régi rangjukat mivel a harchoz jobban értenek mint máshoz.
Pap (Xikahab)
Xohasza az Ixahák teremtője gyakran kiválaszt egyet-egyet a népéből és megjelöli őket jelezvén, hogy papnak születettek. Számos dolog jelezheti egy pap születését. Például az, hogy a gyermek előbújt fogakkal, hófehér bőrrel, tollakkal a fején vagy éppen két fejjel kel ki a tojásból. (Utóbbi meglepően gyakori de egyenes út a legfőbb papi ranghoz is.)
Sok papból válik templomőr akiknek a szent helyek és a keltetők őrzése a feladata. Ők elit harcosok melyek ugyan nem hagyják el a városaikat, azoknak a védelmében kitűnőnek bizonyulnak.
A papok rendkívül fontosak Xisában mivel a tartományok igazgatásáért, a törvényhozásért, a Six megkoronázásáért is ők felelnek. Gyakoriak a nézeteltéréseik a harcos kaszt feljebb emelkedett tagjival.
Uralkodó (Six)
A Szix a legfőbb törvényhozó. Neki csak Xohasza istennek magának kell engedelmeskednie (aki persze a papokon keresztül kommunikál). Olyat és annyit vesz el amennyit csak akar. Miközben teljes Xisának le kell borulnia előtte.
Az uralkodó tojásait (Hímek esetében az általa megtemékenyített tojásokat.) külön erre a célra kiválasztott templomőrök őrzik akik feladata lesz majd később a fiatal örökösök védelme is. A Six utódok hatalmi játszmája az udvaron belül általában véres. Főleg az előzó uralkodó halála utáni egy hónapban. Ekkor ugyanis a legközelebbi tesvérek mind végezni próbálnak egymással a trónra jutásért. A Sixi rokonok általában Harcosok vagy papok amíg el nem jön az idejük.
Istenükként Xohaszát imádják aki állítólag a kígyókat vette alapul mikor megteremtette a tökéletes élőlényt a világ uralmára.
Történelem:
A kígyók népe nagyjából hatezer éve bukkant fel a mai Xosa tengerpartján s kezdetben rideg békében élt az emberiséggel. Felfegyverkezett és kereskedett, illetve megszaporodott, hogy egy napon aztán lerohanja azt. Akkoriban ezen a tájékon még nem voltak egyésges országok így az Ixahák könnyedén győztek és nagy darabokat haraptak ki a saját országuknak a kontinensből. Történelmük azóta is vérzivataros és háborúkkal teli.
Tartományok:
Xi’hszi- az Uralkodó tartománya
Számos magasra épült homokbarna tornyával a forró sivatag közepén emelkedik Xi’hszi. Xisa fővárosa és a Szix székhelye. Számtalan palota, fürdő és egy hatalmas Xohasza templom helyezkedik itt el. Napi szinten tartanak gladiátor játékokat vagy szekérversenyeket a Szix tiszteletére.
A tartomány többi része puszta sivatag néhány oázissal vagy kisebb pálma erdővel.
Baragash- a Mesterek tartománya
Az északi és a legkevésbé lakott provincia. Mivel az Ixahák nem kedvelik a hideget így nem sokan merészkednek ide. Viszont félve az itteni szomszédaiktól töménytelen rabszolgával őriztetik. Baragash központi városában pedig nagyrészt kovácsok élnek a közeli ércbányáknak köszönhetően. A harcos kaszt fegyvereinek nagyrésze itt készül. De számos egyéb fém tárgyat vagy éppen kőszobrot is itt alakítanak ki.
Xadikka- Az éléskamra
A /perzsákkal/ északon határos terület. A nagy csapadékmennyiség miatt itt termesztik a legnagyobb mennyiségű élelmet az országban. A pletykák szerint itt is van a legjobb sora a rabszolgáknak mivel itt még ehetnek rendesen. A terület számos folyóval és mesterséges vízcsatornával is rendelkezik a kisebb városok mellett.
Szti’Hsza-A forróság földje
Nappal ez a hely egy forrongó pokol ahol csak a kígyók maradnak meg. Továbbá az egész nap kegyetlenül hajtott rabszolgák. Itt található a legtöbb aréna és gladiátor is. Mely kitűnő szórakozást nyújt a forró pusztaság kegyetlen urainak.
A legnagyobb városok is csak homokkőbe és sziklafalakba faragott lyukak. Melyek ugyan eldugottak de messze nem kényelmesek vagy éppen népesek.
Oxoija- A dzsungel
A legdélebbi tartomány mely nagyrészt mérges dzsungeleket és alacsony hegységket foglal magában. Számos templom rejtezik a fák között.
Hajók:
3. Ashil birodalom
Főváros: Aprium
Népesség: 300 000 fő
Hadsereg: 28 000 fő
Uralkodó: Király
Ágyúk száma: 0 darab
Puskák száma: 0 darab
Hajók száma: 0
Vallás: Nincs
Elefántok száma: 40 darab
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Neutrális
Asmor felkelők - Neutrális
Xisa birodalom - Neutrális, kedvelt
Manjil birodalom - Neutrális
Yegopov birodalom - Fegyverszünet
Grayce birodalom - Rivális
Watake birodalom - Nem érdekelt, nem kedvelt
Nők helyzete: Rabszolgák, kivéve a Veroni harcosok - Őket tetoválás különbözteti meg a többiektől
Az Ashil birodalom egykoron négy különböző királyság volt (Monduk, Vasil, Torog és Veron), melyeket Sahab Bermardian egyesített először. Monduk elefántjainak, Vasil rabszolgáinak, Torog íjászainak és Veron skorpió lovasainak, méregkeverőinek együttese okkal fest rémképet az ellenfél arcára. Brutálisak, kegyetlenek és könyörtelenek, amit a kultúrájuk nagyon jól tükröz. Az uralkodók megválasztásakor a kihívónak le kell győznie mind a négy birodalom küldöttjét (igen, egyet a sajátjaiból is, ezzel bizonyítva, hogy a saját népét is kordában tudja tartani), és csak akkor emelheti a fejére a koronát, ha mindannyiuk felet győzelmet aratott.
Még egyetlen Veron királynőt sem avattak fel, ami elsősorban annak köszönhető, hogy minden nemzet harcosa először velük párbajozik. Az ő helyzetük ugyanis nem túl rózsás a birodalmon belül, elvégre a seregük nagy része nőből áll. Ők harminc éve ugyan kivívták a tiszteletüket azzal, hogy Vasil és Torog királyát egyetlen egy éjszaka leforgása alatt megölték, a három királyság szemében továbbra sem kedveltek, tiszteltek igazán.
Alvezérek:
Beta Jithra - Veron hercegnője
A skorpiók királynőjének is nevezik, legeffektívebben a lándzsát tudja forgatni. Akárcsak a népe nagy része, ismeri a méregkeverés csínját-bínját. Szépségének messze hírement már, ő azonban mégsem kötelezte még el magát senkihez.
Darius Kotwal - Torog hercege:
Talán nincs is mégegy olyan ember a kontinensen, aki Dariusnál mesteriebben bánna az íjjal. Rendkívül jó hadvezér, és az alatta szolgáló íjászok is példátlanok.
Shideh Amighi - Monduk hercege:
Talán nincs is mégegy olyan ember a kontinensen, aki Dariusnál mesteriebben bánna az íjjal. Rendkívül jó hadvezér, és az alatta szolgáló íjászok is példátlanok.
Shideh Amighi - Monduk hercege:
Akárcsak az atyja, ő maga is nagy hagyományát ápolja az elefántok idomításának. Ezeket a hatalmas bestiákat csak egy Monduk tudja igazán jól idomítani.
Mosil Vighi - Vasil hercege:
A legnépesebb Ashili nemzet, serege nagy részét rabszolgák teszik ki, melyeket több éven keresztül hűségre, és harcra neveltek. Ezek a gyilkológépek a birodalom legerősebb közelharcosai.
Mosil Vighi - Vasil hercege:
A legnépesebb Ashili nemzet, serege nagy részét rabszolgák teszik ki, melyeket több éven keresztül hűségre, és harcra neveltek. Ezek a gyilkológépek a birodalom legerősebb közelharcosai.
4. Manjil birodalom
Főváros: Pinje
Népesség: 200 000 fő
Hadsereg: 15 000 fő
Uralkodó: Császár/Császárnő
Ágyúk száma: 35 darab
Puskák száma: 300 darab
Hajók száma: 200 darab, 30 modern
Vallás: Az ég isteneinek vallása
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Szimpatizáns, kereskedelmi egyezmény a polgárháború miatt felfüggesztve
Asmor felkelők - Nem kedvelt
Yegopov birodalom - Szimpatizáns, kereskedelmi egyezmény
Xisa birodalom - Neutrális, nem kedvelt, kereskedelmi egyezmény
Ashil birodalom - Neutrális
Grayce birodalom - Nem kedvelt, fegyverszünet (10 éve)
Watake birodalom - Kedvelt, kereskedelmi egyezmény
A Manjil birodalomnak két igazán nagy erőssége van: A birodalmukat védelmező, hatalmas fal (Grayce határtól jobbra haladva egészen az Ashil birodalom feléig). valamint az istenek hamva névre keresztelt eszközük. Az utóbbi nem más, mint a kontinens területén igencsak kelendő puskapor. A legtöbb birodalom hajlandó volt egyezkedni velük, mégha a nemzet elsősorban a saját malmára is hajtotta a vizet. Ez alól a Grayce birodalom volt kivétel. Az alsó szomszédok ugyanis tizenöt éve hadat üzentek a Manjil birodalomnak, amit mindkét birodalom elég csúnyán megsínylett.
Hadsereg: 15 000 fő
Uralkodó: Császár/Császárnő
Ágyúk száma: 35 darab
Puskák száma: 300 darab
Hajók száma: 200 darab, 30 modern
Vallás: Az ég isteneinek vallása
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Szimpatizáns, kereskedelmi egyezmény a polgárháború miatt felfüggesztve
Asmor felkelők - Nem kedvelt
Yegopov birodalom - Szimpatizáns, kereskedelmi egyezmény
Xisa birodalom - Neutrális, nem kedvelt, kereskedelmi egyezmény
Ashil birodalom - Neutrális
Grayce birodalom - Nem kedvelt, fegyverszünet (10 éve)
Watake birodalom - Kedvelt, kereskedelmi egyezmény
A Manjil birodalomnak két igazán nagy erőssége van: A birodalmukat védelmező, hatalmas fal (Grayce határtól jobbra haladva egészen az Ashil birodalom feléig). valamint az istenek hamva névre keresztelt eszközük. Az utóbbi nem más, mint a kontinens területén igencsak kelendő puskapor. A legtöbb birodalom hajlandó volt egyezkedni velük, mégha a nemzet elsősorban a saját malmára is hajtotta a vizet. Ez alól a Grayce birodalom volt kivétel. Az alsó szomszédok ugyanis tizenöt éve hadat üzentek a Manjil birodalomnak, amit mindkét birodalom elég csúnyán megsínylett.
A fegyverszünet is csak azért jöhetett létre, mert mindkét ország gazdaságát veszélyeztette a lassan öt éve húzódó, véres háború.
Érdekesség, hogy az uralkodói családok szent állata a panda, minden eddigi vezér tartott magánál legalább egyet.
5. Asmor birodalom és Asmor felkelők
Főváros: Seon-Yeong - Birodalom
Walam Go - Felkelők
Népesség: 270 000 fő - birodalom
170 000 fő - felkelők
Hadsereg:
14 000 fő - birodalom
13 000 fő - felkelők
Uralkodó: Császár/Császárnő - birodalom
Hadúr - Felkelő
Ágyúk száma: 15 darab - birodalom
10 darab - Felkelők
Puskák száma: 75 darab - birodalom
50 darab - felkelők
Hajók száma: 150 darab, 25 modern - birodalom
50 darab, 20 modern - felkelők
Vallás: Az ég isteneinek vallása
Viszony a többi birodalommal:
Birodalom:
Asmor felkelők - Rivális
Yegopov birodalom - Szimpatizáns
Xisa birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Manjil birodalom - Szimpatizáns, kedvelt
Ashil birodalom - Neutrális, kedvelt
Grayce birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Watake birodalom - Neutrális, nem kedvelt,
Felkelők:
Asmor birodalom - Rivális
Yegopov birodalom - Rivális
Xisa birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Manjil birodalom - Kedvelt
Ashil birodalom - Neutrális, kedvelt
Grayce birodalom - Szimpatizán
Watake birodalom - Kedvelt
Az Asmor birodalom egykoron az egyik legjobban virágzó birodalmak egyike volt, aki olyan szövetségeseket tudott maga mögött, mint a Manjil és a Yegopov birodalom. A béke éveiben igyekezett mindenkivel szoros viszonyt ápolni, de minden megváltozott, amikor kirobbant a Felkelés. A birodalom nagyon gyorsan kettészakadt, ami azt eredményezte, hogy kontinens többi országa is nagyon gyorsan volt kénytelen oldalt választani.
Katonaság:
(A birodalom színeiben vörös, a felkelők színeiben zöldek):
Hajók:
6. Watake birodalom
Főváros: Kyoga
Népesség: 220 000 fő
Hadsereg: 13 000 + 2000 szamuráj
Uralkodó: Császár/Császárnő
Ágyúk száma: 15 darab
Puskák száma: 130 darab
Hajók száma: 600 darab, 200 modern
Vallás: Az ég isteneinek vallása
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Neutrális, Nem kedvelt
Asmor felkelők - Neutrális, Kedvelt
Yegopov birodalom - Nem érdekelt
Xisa birodalom - Rivális
Ashil birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Grayce birodalom - Kedvelt, kereskedelmi egyezmény
Manjil birodalom - Kedvelt, kereskedelmi egyezmény
A Watake birodalom hatalmát elsősorban a tengeren félik, méghozzá okkal. Ha a napcsászár flottája felvonul, akkor az ellenség helyén általában csak csont, és halál marad. Alapjáraton a katonasága átlagosnak mondható, bár a katonák soraiban lévő fegyelem gyakorlatilag példátlan. A császár szárazföldi öklét a szamurájok jelentik, melyek száma nem túl magas ugyan, de számottevően képzettebbek egy átlagos katonánál.
7. Grayce birodalom
Főváros: Allas
Érdekesség, hogy az uralkodói családok szent állata a panda, minden eddigi vezér tartott magánál legalább egyet.
5. Asmor birodalom és Asmor felkelők
Főváros: Seon-Yeong - Birodalom
Walam Go - Felkelők
Népesség: 270 000 fő - birodalom
170 000 fő - felkelők
Hadsereg:
14 000 fő - birodalom
13 000 fő - felkelők
Uralkodó: Császár/Császárnő - birodalom
Hadúr - Felkelő
Ágyúk száma: 15 darab - birodalom
10 darab - Felkelők
Puskák száma: 75 darab - birodalom
50 darab - felkelők
Hajók száma: 150 darab, 25 modern - birodalom
50 darab, 20 modern - felkelők
Vallás: Az ég isteneinek vallása
Viszony a többi birodalommal:
Birodalom:
Asmor felkelők - Rivális
Yegopov birodalom - Szimpatizáns
Xisa birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Manjil birodalom - Szimpatizáns, kedvelt
Ashil birodalom - Neutrális, kedvelt
Grayce birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Watake birodalom - Neutrális, nem kedvelt,
Felkelők:
Asmor birodalom - Rivális
Yegopov birodalom - Rivális
Xisa birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Manjil birodalom - Kedvelt
Ashil birodalom - Neutrális, kedvelt
Grayce birodalom - Szimpatizán
Watake birodalom - Kedvelt
Az Asmor birodalom egykoron az egyik legjobban virágzó birodalmak egyike volt, aki olyan szövetségeseket tudott maga mögött, mint a Manjil és a Yegopov birodalom. A béke éveiben igyekezett mindenkivel szoros viszonyt ápolni, de minden megváltozott, amikor kirobbant a Felkelés. A birodalom nagyon gyorsan kettészakadt, ami azt eredményezte, hogy kontinens többi országa is nagyon gyorsan volt kénytelen oldalt választani.
Katonaság:
(A birodalom színeiben vörös, a felkelők színeiben zöldek):
Hajók:
6. Watake birodalom
Főváros: Kyoga
Népesség: 220 000 fő
Hadsereg: 13 000 + 2000 szamuráj
Uralkodó: Császár/Császárnő
Ágyúk száma: 15 darab
Puskák száma: 130 darab
Hajók száma: 600 darab, 200 modern
Vallás: Az ég isteneinek vallása
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Neutrális, Nem kedvelt
Asmor felkelők - Neutrális, Kedvelt
Yegopov birodalom - Nem érdekelt
Xisa birodalom - Rivális
Ashil birodalom - Neutrális, nem kedvelt
Grayce birodalom - Kedvelt, kereskedelmi egyezmény
Manjil birodalom - Kedvelt, kereskedelmi egyezmény
A Watake birodalom hatalmát elsősorban a tengeren félik, méghozzá okkal. Ha a napcsászár flottája felvonul, akkor az ellenség helyén általában csak csont, és halál marad. Alapjáraton a katonasága átlagosnak mondható, bár a katonák soraiban lévő fegyelem gyakorlatilag példátlan. A császár szárazföldi öklét a szamurájok jelentik, melyek száma nem túl magas ugyan, de számottevően képzettebbek egy átlagos katonánál.
7. Grayce birodalom
Főváros: Allas
Népesség: 250 000 fő
Hadsereg: 15 500 fő
Uralkodó: Király
Ágyúk száma: 10 darab
Puskák száma: 100 darab
Hajók száma: 450 darab, 100 modern
Vallás: Olotol
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Neutrális, Nem kedvelt
Asmor felkelők - Neutrális, Kedvelt
Yegopov birodalom - Nem kedvelt
Xisa birodalom - Nem kedvelt
Ashil birodalom - Rivális
Watake birodalom - Kedvelt, kereskedelmi egyezmény
Manjil birodalom - Nem kedvelt, fegyverszünet (tíz éve)
A Grayce birodalom jellegzetes építészeti, vallási jegyei gyakorlatilag az összes birodalomtól eltérőek. Fejlett öntözőrendszereket, jól ápolt városokat, és edzett hadseregeket tudnak maguk mögött. A flottájuk szintén említésre méltő, főleg a Hydra tűzként emlegetett, titokzatos keverék miatt, melyek pillanatok alatt képesek a lángok martalékává tenni az ellenfeleiket. A birodalom igyekszik szert tenni az istenek hamvaira is, épp ezért tizenöt évvel ezelőtt konfliktusba keveredett a Manjil birodalommal. A tíz éve tartó fegyverszünet csak azért van még érvényben, hogy mindkét ország gazdasága helyreálljon.
Hajók:
Hadsereg: 15 500 fő
Uralkodó: Király
Ágyúk száma: 10 darab
Puskák száma: 100 darab
Hajók száma: 450 darab, 100 modern
Vallás: Olotol
Viszony a többi birodalommal: Asmor birodalom - Neutrális, Nem kedvelt
Asmor felkelők - Neutrális, Kedvelt
Yegopov birodalom - Nem kedvelt
Xisa birodalom - Nem kedvelt
Ashil birodalom - Rivális
Watake birodalom - Kedvelt, kereskedelmi egyezmény
Manjil birodalom - Nem kedvelt, fegyverszünet (tíz éve)
A Grayce birodalom jellegzetes építészeti, vallási jegyei gyakorlatilag az összes birodalomtól eltérőek. Fejlett öntözőrendszereket, jól ápolt városokat, és edzett hadseregeket tudnak maguk mögött. A flottájuk szintén említésre méltő, főleg a Hydra tűzként emlegetett, titokzatos keverék miatt, melyek pillanatok alatt képesek a lángok martalékává tenni az ellenfeleiket. A birodalom igyekszik szert tenni az istenek hamvaira is, épp ezért tizenöt évvel ezelőtt konfliktusba keveredett a Manjil birodalommal. A tíz éve tartó fegyverszünet csak azért van még érvényben, hogy mindkét ország gazdasága helyreálljon.
Hajók:
Városállamok:
Az alábbi városok függetlenek az összes játékosi frakciótól, nem játszhatóak, viszont a játék során megszerezhetőek harcászati, vagy diplomáciai úton.
Alos Zelei:
Katonák száma: 3500
Hajók száma: 40 modern
Egy mindenkitől független szigeten található templom város. A hívek J'aorr véristenhez imádkoznak. Minden országnak szabad bejárása van Alos Zelei szigetére, az egyetlen feltétel az, hogy fegyver nélkül lépjenek be az ország területére.
Hidaka
Hajók száma: 120
Katonaság: 1500 fő
Grayce és Manjil között elhelyezkedő városállam mely horgászatból és selyemkereskedésből tartja fenn magát. A selyem szállítását maguk végzik a tengeren és folyókon keresztül így talán nem is meglepő a nagyobb méretű flotta amivel rendelkeznek.
Hidakát egy kereskedő tanács irányítja mely a három leggazdagabb és nagymúltúbb családból áll a városban. Ők döntenek mindenről.
Helivoszk
Hajók száma: 0
Katonaság: 2000 fő
Yegopov és az Asmor birodalom között található egy sajátos ámde hatalmas erődváros. Szinte bevehetetlen erősségnek tartják, mely a lakosainak évekre elegendő élelemmel rendelkezik.
Eredetileg a Yegopov bevehetetlen erődje volt. Ám az őrült ura, Hemdal báró úgy döntött, hogy megszakít minden kapcsolatot a külvilággal és azóta is csak a csapatai hagyták el a várost, hogy portyázni induljanak.
Agerra
Katonaság: 3000 fő
Hajók száma: 0
Az Ashil és Xisa határon fekvő szökött rabszolgáknak otthont adó termőföldekben gazdag terület. Mivel két folyó természetes védelmében fekszik a szökött rabszolgák könnyedén meg tudnak élni itt és mivel sok kincsük nincs ezért általában békénhagyják azt a párezer idetévedt ember akik egy kis sereget formáznak és elbújnak a hegyek és dombok között ha az ellenség közelít.
Midón
Katonák száma: 2500 fő
Hajók száma: 60 hajó
Asmor háborúzó felei között fekvő, tövénytelen állam mely számos apró szigetre is kiterjed. Azok hozták létre akik nem akartak részt venni a háborúban viszont nyerni akartak rajta. Egy kalózállam lett ez méretes flottával és rablóbandákból álló apró fosztogató seregekkel akik portyázásból, fosztogatásból tartják el magukat. Az államnak egy háború közepén mikor mindenhol elesett katonák hevernek nem volt nehéz felfegyvereznie magát.
Weelsping
Katonák száma: 3000 fő
Hajók száma: 0
A Zsiványok Városa. Az Asmor felkelő és az Ashil birodalom határai közt fekszik. Ez a község talán az egyik legnehezebben elérhető, legrosszabb életkörülményekkel megáldott városállam, mely leginkább amiatt őrizhette meg függetlenségét, mert a nagyobb országoknak jobb dolguk is van, minthogy vele foglalkozzanak. Mocsaras területre épült, így megközelítése veszélyes és nagy odafigyelést igényel. A városon belül pedig mindennaposak az erőszaktevések, lopások, gyilkosságok. Törvény elől menekülők számára maga a mennyország, hisz gyenge rendfenntartás.
Chiti
Katonák száma: 2000
Hajók száma: 0
Egy hegység a Manjil és Ashil határon. Egy kétezer fős szerzetesrend gyakorlatozik itt naphosszat. Saját harcművészetük és annak a különböző alágait gyakorolják és tökéletesítik egész életük folyamán. Kitűnő harcosok és a halálos öklükkel meg is védik azt ami az övék.
Moulvre
Katonák száma: 3000
Hajók száma: 0
Egy (NEM mitril) lovagrend székhelye a Manjil, Asmor határon. A Tüzes Rózsa rend lovagjai már évszázadok óta jóért és az igazért harcolnak a világban. Segítik az elesetteket és a bajba jutottakat. Rendjük számos ispotályt alapított és mégtöbb bandita sereget győzött már le. Ám a politikai konfliktusokból igyekeztek kimaradni.
Xak’xha
Katonák száma: 2800 fő
Hajók száma: 0
Manjil, Xisa határ. Azoknak az Ixaháknak a menekülőhelye akik nem kívánnak többet a kasztrendszerben őrlődni. Ez a független város ugyan mentes a kasztoktól de az állandó támadásoktól nem. Főleg mivel egy fontos vasérc bányán fekszik amiből ő maga is fennmarad. A helyzet iróniája az, hogy bár a kasztrendszerük megszűnt a munkájuk javarészét így is rabszolgák végzik.
Egyéb:
Minden más, amit fontosnak találok leírni a világról, itt kerül részletezésre.
Óriások:
Szerte a kontinens területén megtalálható faj. Alapjáraton 3-4 fős csordákban, aka "családokban" portyáznak. A közhiedelemmel ellentétben jámbor faj, akik csak akkor támadnak emberre, kígyóra, elfre, ha azok ártó szándékkal közelednek feléjük. Sok ország fegyvert lát bennük, azonban még senkinek sem sikerült őket fegyverbe fogni.
Kóbor lovagok:
~300 vándorol szerte a kontinensen
Sokan a Holtak katonáiként emlegetik őket. Elmondásuk szerint az őseik egy messzi földről érkeztek. E földet valaki Nivaként, valaki Nova, ill valaki Navi néven is illette már. Bárki felismer egy kóbor lovagot. Két méter magas izomkolosszus, talpig páncélban. Az arcukat ritkán látja az ember, de a szemtanúk elmondása szerint minden lerohadt róluk, ami élő.
A kóbor lovagok páncélja egy titokzatos, Wylisian nem megtalálható anyagból, a mitrilből/matrilból/metrilből (a lovag meséjétől függően) készül. Ők átokként tekintenek az anyagra, azonban a helyi uralkodók a lehetőséget látják benne. Ugyanis a vastag páncél minden gond nélkül felfogja a puskák lövedékeit, és akkor a katonák erejéről ne is tegyünk említést.
A kóbor lovagok zsoldosok, jó pénzért (tényleg jó pénzért), bárki seregébe beállnak, és aki oldalán a lovagok harcolnak, annak nevét általában rettegik.
Elfek:
Csak néhány ezer főt számlál a számuk, a legtöbb nemzet elnyomja őket, viszont példéul a Watake birodalom társadalmába sikerült beilleszkedniük.. Magukat egy Volgron nevű helyről származtatják. A legtöbb elf a Watake birodalom, a Manjil birodalom és a Xisa birodalom területén található. A Grayce birodalomból kiűzték őket.
Kóbor lovagok:
~300 vándorol szerte a kontinensen
Sokan a Holtak katonáiként emlegetik őket. Elmondásuk szerint az őseik egy messzi földről érkeztek. E földet valaki Nivaként, valaki Nova, ill valaki Navi néven is illette már. Bárki felismer egy kóbor lovagot. Két méter magas izomkolosszus, talpig páncélban. Az arcukat ritkán látja az ember, de a szemtanúk elmondása szerint minden lerohadt róluk, ami élő.
A kóbor lovagok páncélja egy titokzatos, Wylisian nem megtalálható anyagból, a mitrilből/matrilból/metrilből (a lovag meséjétől függően) készül. Ők átokként tekintenek az anyagra, azonban a helyi uralkodók a lehetőséget látják benne. Ugyanis a vastag páncél minden gond nélkül felfogja a puskák lövedékeit, és akkor a katonák erejéről ne is tegyünk említést.
A kóbor lovagok zsoldosok, jó pénzért (tényleg jó pénzért), bárki seregébe beállnak, és aki oldalán a lovagok harcolnak, annak nevét általában rettegik.
Elfek:
Csak néhány ezer főt számlál a számuk, a legtöbb nemzet elnyomja őket, viszont példéul a Watake birodalom társadalmába sikerült beilleszkedniük.. Magukat egy Volgron nevű helyről származtatják. A legtöbb elf a Watake birodalom, a Manjil birodalom és a Xisa birodalom területén található. A Grayce birodalomból kiűzték őket.