Éjszakai és Nappali Őrség
Közzétéve: Aug 18, 2016 21:02:16 GMT 1
Post by Aria on Aug 18, 2016 21:02:16 GMT 1
Moszkvában járunk, ahol a másfélék, az emberekkel párhuzamosan létező természetfeletti lények két rendbe tömörülnek: Ők az Éjszakai és a Nappali Őrség, a fénypártiak, és a setétek gyülekezetei.
orig11.deviantart.net/6c5f/f/2010/080/c/c/night_watch_by_insolense.jpg
A Homály
A homály a miénkkel párhuzamos sík. Ebbe a másfélék képesek lemerülni, az árnyékukon keresztül. Ezt többnyire úgy élik meg, mintha megfognák az árnyék széleit, és egyfajta köpenyként magukra húznák. A homályban az élőlények elmosódnak, a falak átjárhatóvá válnak. Az egyetlen élőlények, a belépő másféléken kívül a szúnyogok, és az ún. kék moha. Ez utóbbi leggyakrabban nagy erejű varázslatok színhelyén tenyészik, magához szívja az energiát. A szúnyogok agresszívek, ezért a másfélék legtöbbje a nap minden szakaszában hord magánál napszemüveget.
2.bp.blogspot.com/-mhos05-7550/VbFfhbvKlQI/AAAAAAAAHl0/9jGTDp075D0/s1600/Day-Watch-Aka-Dnevnoy-Dozor-2006-3.jpg
A homály egy másféle erejének alapja. Az első belépés a homályba minden másféle életében nagy pillanat, ezt nevezzük hasonításnak. Közönséges körülmények között nem kerül rá sor, de amennyiben a másféle olyan szituációba kerül, ami emberfeletti tetteket kíván tőle egyfajta ösztön ébred fel benne. Az árnyéka ekkor elnyeli, és az aktuális auraállapottól (lelkiállapottól) függően osztja be valamely csoportba, a másféle fénypárti, vagy setét lesz. Ha ekkor nincs mellette egy tapasztaltabb másféle (akinek a befolyása segítheti is a hasonítás megtörténtét), akkor az illető könnyen bele is halhat a homályba való lemerülésbe. Különleges esetek a mesterséges hasonítások (vámpír, alakváltó), akik közvetlenül képesek előidézni ezt az eseményt, akár egyszerű halandókból is. Varázslónak, boszorkánynak, módosuló mágusnak csak születni lehet.
A homály további tulajdonságai közé tartozik, hogy drága árat kér a mágikus erőért. A másfélék hatalma korlátozott, mivel a homály minden alkalommal az életenergiájukból merít. A harc közben fokozatosan gyengülnek, és ez a hatás felerősödik, ha a homályban magában, vagy annak mélyebb rétegeiben folyik. Ha egy másféle meg akarja ölni magát, lassan elkezdhet alámerülni a homályban, minden rétegben magára húzva az árnyékát. Egy idő után már nem lesz elég energiája, hogy újra visszatérjen a fizikai világba. A másfélék hite szerint a homály hetedik rétegében van a holtak országa.
orig10.deviantart.net/0609/f/2012/047/8/7/enter_the_twillight_by_faithkata-d4pwsj3.jpg
Ha egy mágus lemeríti az erejét, több lehetősége van. Vámpírok, alakváltók számára jelentős energiapótló lehet az emberi vér vagy hús, de elsődlegesen minden másféle az emberi érzelmekből nyeri az energiát. A fénypártiak pozitív érzelmeket gyűjtenek, így mindenhol ezt igyekeznek előidézni, öröm, szeretet, béke a legfőbb energiaforrásuk. A setétek a negatív energiákat, dühöt, bánatot, félelmet gyűjtenek, így ők értelemszerűen arról igyekeznek gondoskodni, hogy a világban minél több helyen ezek uralkodjanak. Érdemes megjegyezni, hogy mikor egy fénypárti újratölti az energiáit egy ember érzéseiből, az illető ha addig túláradóan boldog volt, valószínűleg átmenetileg lehangolt lesz, és a setéteknél is igaz, hogy ha egy setét magához vonzza valaki bánatát, az valószínűleg megnyugszik, és jelentősen jobb kedve lesz.
A homályt a másfélék élő entitásnak tekintik, erre számtalan bizonyítékot is mutatott, például olyan teremtményeit, mint a tükröket, vagy a Tigrist.
A fénypártiak, és az Éjszakai Őrség
pre04.deviantart.net/c7be/th/pre/i/2014/259/2/e/nigh_twatch_by_lukyanenko_by_fanat08-d7zdr0u.jpg
A fénypártiak székhelye a villamosművek. Többnyire nem élnek nagy luxusban, megengedhetnék maguknak, de csak annyit költenek, amennyit szükséges. Szolgálati járműveik is egyszerűek, többnyire éjszaka tevékenykednek, innen kapták a nevüket is: Éjszakai Őrség. Saját meghatározásuk szerint feladatuk kordában tartani a sötétséget, mikor az a legerősebb. Noha elviekben ők védelmezik az embereket, messze nem hibátlanok... a setétek bizonyos tagjai, például a vámpírok, és az alakváltók időről időre felkeresik őket licencekért, hogy táplálkozhassanak az emberekből.
Moszkvai vezetőjük, Borisz Ignatyevics álnéven, egy négyezer éves tibeti mágus, Geszer. Azt beszélik róla, hogy annak idején, az Őrségek, és az Inkvizíció megalapításakor is jelen volt, a hatalma pedig akkora, hogy azóta nem öregedett semmit. Geszer alapvetően jó indulatú, ám hívei is tudják róla, hogy rendkívül manipulatív… gyakran saját embereit is veszélybe sodorja az Őrség és a fény érdekében.
img02.deviantart.net/d1f4/i/2015/152/7/7/geser_night_watch_by_fanat08-d8uf99m.jpg
Híres fénypárti másfélék a történelemben például Jézus (Osztályon felüli, ún. nullás mágus, gyakorlatilag korlátlan hatalommal, nem éltek benne a másfélék köznapi gátjai. Később ez tette őt vallási figurává), Lenin (magas szintű fénypárti mágus, súlyos beavatkozást kért egy fénypárti projekt, a kommunizmus megvalósítására. A projekt elbukott, és nagy árat kellett fizetni érte: a setétek arányos ellenlépése a nácizmus és a második világháború lett), Buddha (erősebb fénypárti mágus)
A fénypártiak önmagukat az altruizmuson (önzetlenségen) keresztül határozzák meg. Saját érdekeiket igyekeznek mások mögé helyezni, tisztelik az életet, legyen emberé vagy másféléé, de némelyikük (különösen a gyengébb, tapasztalatlanabb mágusok) fenn hordja az orrát, és előszeretettel tetszeleg a hős szerepében. Őrségbeli munkájuk mellett az emberek között gyakran jelennek meg orvosokként, pedagógusokként, tudósokként, de előfordulnak köztük művészek is.
Az Éjszakai Őrség egyfajta fénypárti rendőrség, járőrök, programozók, nyomozók alkotják, akik főként a setétek ügyeit vizsgálják ki. A programozók a valószínűségvonalakat figyelik, kalkulálnak, gyakran meglehetősen erős jövőbelátók. A járőrök és a nyomozók erőssége inkább a terepmunka, merényletek, konfliktusok helyszínét meg is látogatják, személyesen derítik fel, simítják el azokat.
A setétek és a Nappali Őrség
A setétek elegáns hotelekben, nagy házakban élnek, kedvelik a luxust, és nem fukarkodnak a pénzzel. A legnagyobb bulikat többnyire setétek tartják… kedvelik a hangos zenét, a közös, vad szórakozást, nem vetik meg az alkoholt, cigarettát, egyéb káros szenvedélyeket.
pre03.deviantart.net/e66c/th/pre/i/2014/242/f/f/zavulon_day_watch_by_fanat08-d7x8mpo.jpg
A fénypártiak szerint legjobban az önzés írja le őket… a pillanatnak élnek, ritkán törődnek a következményekkel, bár vezetőik gyakran rendkívüli stratégák. Ritkán vállalnak munkát az emberek között, ekkor azonban legtöbbször az éjszakai élet szereplői, gyakran zenészek, előadók. Nem egy közöttük a műgyűjtő is, hiszen megengedhetik maguknak. A setétek önmagukról a szabadság megtestesítőiként beszélnek: nem tartják önzésnek, hogy kihasználják a hatalmukat. Éppen ezért sokkal több a setét bűntény, mint a fénypárti, hiszen az egyezmény őket is korlátozza.
A Nappali Őrség sokkal lazább köteléket jelent, mint az Éjszakai. Kevésbé szervezett, nem annyira rendőrségszerű a rendszere, mivel a Nappali Őrök ritkán kerülnek komoly konfliktusba. Figyelik természetesen a valószínűségvonalakat, náluk is megtalálhatók a programozók, járőrök és nyomozók, de a fénypártiak többnyire szabálytisztelőek, a Nappali Őröknek ezért feladata az is, hogy a setéteknek keretszabályokat szabjanak.
Moszkvai vezetőjük Zavulon, Geszerhez hasonlóan több ezer éves, osztályon felüli mágus. Leggyakoribb megjelenése magas, öltönyös figura, beesett arccal, de képes felölteni egy démoni formát is. A legendák azt mondják, ő is jelen volt az egyezmény megkötésekor. Zavulon Geszernél is manipulatívabb, a saját érdekeit többnyire mások elé helyezi, de tiszteletet parancsoló, határozott vezető, és félelmetesen jó stratéga. Óvatosnak kell lenni a vele való találkozáskor, akit kiszemel, az könnyen csapdába csalja, de az ügye szempontjából semleges másfélékkel korrektül, néhol már-már barátságosan bánik.
pre05.deviantart.net/8e87/th/pre/i/2015/060/8/f/zavulon___day_watch_by_fanat08-d8k0hy5.jpg
Híres setét másfélék a történelemben: Hitler (a kommunizmus fénypárti projekt ellenpontjaként a setétek a nácizmust indították el, ennek kulcsfigurájaként Hitler nagy hatalmú, setét varázsló volt), Jeanne d’Arc (Nem másféleként lett híres, gyengécske, maximum 6-os, 7-es szintű boszorkány volt), Napóleon (közepesen erős, setét varázsló volt), Drakula (vámpír)
Semleges másfélék, az egyezmény és az inkvizíció
Az egyezmény néven emlegetett esemény a másfélék világának egyik fordulópontja volt. A történelemben sokáig (bizonyos területen ez a középkor volt, de más területek az újkorig nem kapcsolódtak be), a másfélék számára szabad préda volt az emberi világ. Az uralkodók, és a főbb történelmi személyiségek eleinte legtöbbször másfélék voltak, az ereklyék jó része ma is amulettként használható.
Az egyezmény akkor született meg, amikor a két fél vezetői (a legendák szerint ezek között ott volt mind Geszer, mind Zavulon), rádöbbentek, hogyha nem kontrollálják a másféléket, elpusztítják mind egymást, mind az emberi világot, és közös megegyezés alapján hozták létre a két Őrséget, és az Inkvizíciót. A legenda szerint ez így történt:
„A fény hada és a sötétség hada egy napon egy hídon találkozott. Nagy csata kerekedett, csillogó páncélos fénykatonák csaptak össze a sötétség barbár harcosaival. A két vezér, a fény ura és a sötétségé a híd két oldaláról figyelték a vérontást. Egyszerre szúrta fel a lándzsa a fényhez és a sötéthez tartozót, ugyanannyi vér folyt… a sötétség ura hangosan, diadalmámorban nevetett, látva a küzdelmet, a fényé azonban sírt. És mikor rádöbbent, hogy a két had ereje egyenlő, mielőtt elpusztíthatták volna egymást, megálljt kiáltott.
A híd mellett fiatal fiú állt, halálra váltan nézve a csatát. A két vezér odaállt a két oldalára, és egyik fülébe a sötétség, másikba a fény súgta a maga feltételeit. A fiú lassan megőszült, ahogy rászakadt a sötétség és a fény tudásának felelőssége, és ő lett az első inkvizítor.”
currentconfig.com/images/nw_whispers.jpg
Ennek természetesen a valóságalapja ismeretlen. Mindenesetre annyi biztos, hogy az első egyezmény megkötése után a világban hamar elterjedt az őrségek intézménye, megelőzve a káoszt és védve az átlagembereket. Az Inkvizíció megalakulásával pedig létrejöttek az ún. semleges másfélék.
Minden másféle jellegzetes azonosítója az aurája. Ezen egy gyakorlott másféle képes olyasmit is érzékelni, mint a hazugság, vagy a lelkiállapot, de csalhatatlanul megállapítható, az illető setét vagy fénypárti. A hasonítatlan másfélék aurája is jellegzetesen fényesebb, mint az átlagembereké, és már magában hordozza azokat az információkat, amelyek megmutatják, ha a közeljövőben hasonítják, melyik oldalra kerül. Az aurát a homályban lehet leghatékonyabban érzékelni. Az Inkvizítorok, vagy semleges másfélék aurája ezüstszürke, nem lehet rajta semmilyen fluktuációt látni, így a lelkiállapotuk, szavaik valóságtartalma, sőt, az Inkvizícióba való belépés előtti oldal sem érzékelhető rajta. Léteznek születetten semleges másfélék is, de ők nem lesznek szükségszerűen Inkvizítorok, a speciális másféléknél még írok róluk.
Az Inkvizítorok kiváltsága, hogy egyik őrség feje sem utasíthatja őket, mindkét oldalhoz tartozó másfélék fölött állnak rangban. Amennyiben egy Inkvizítor valamilyen gyanús eset kivizsgálására érkezik, a terület összes másféléje köteles minden segítséget megadni neki a munkájában. Minden Inkvizítor legalább négyes szintű, és több éves mágiagyakorlattal kell, hogy rendelkezzen. Vámpírok szinte egyáltalán nem fordulnak elő közöttük, mivel ők többnyire ötös, vagy hatos szintű másfélék.
img00.deviantart.net/2ef9/i/2015/232/b/0/edgar_by_akataiga-d96gjob.png
Az Inkvizíció székhelye Prága, itt szinte csak átutazóban találni setét vagy fénypárti másféléket, egyébként teljesen semleges terület, az Inkvizítorok nagy része, mikor leveti a színeit át is költözik ide. Annak ellenére, hogy milyen kiváltságokat biztosít az Inkvizítori pozíció, meglehetősen kevés másféle választja: az Inkvizítorok gyakran elszigeteltek, nem húzhatnak egyik oldal felé sem, ez pedig keveseket vonz. Az emberek között szinte soha nem vállalnak munkát.
Az Inkvizíció felügyeli a legnagyobb hatalmú amuletteket is, így például a Minden Koronáját (Csak három mágus együttesen képes használni, az egyiknek fénypártinak, a másiknak setétnek, a harmadiknak semlegesnek kell lennie. Segítségével beutazható a Homály mind a hét szintje, és vissza is lehet vele jutni. A legendák szerint maga Merlin készítette.), a Sors Krétáját (Ősi, tibeti amulett. Amit leírnak vele, megtörténik, ám nem mindegy, hogy ez az írás hova kerül: jelentősebb dolgokat csak olyan helyen lehet módosítani, ahol az amulett használója „megtörte a sorsa vonalát”, vagyis a módosítani kívánt helytelen döntést hozta. Mindenki csak saját döntéseit írhatja át, mások sorsára nem lehet befolyással.), illetve a Fuarant (Rendkívüli erejű varázskönyv, korábban egy Arina nevű boszorkány tulajdonában volt. Amennyiben valaki egy csepp vért cseppent az egyik oldalára, a látóterében lévő összes ember hasonítatlan másfélévé alakul. Amennyiben másféle is tartózkodik a látóterében, annak a szintje nagyjából három-négy lépcsőt emelkedik, Anton Gorogyeckij például így lett hármas szintű mágusból osztályon felüli.).
Az Inkvizíció tartja fenn a másfélék egyetlen független bíróságát is, súlyos ügyeket ide terjesztenek elő.
Másféle fajok:
Varázsló/varázslónő:
img13.deviantart.net/36b2/i/2014/221/9/5/last_watch_by_fanat08-d7ufbix.jpg
A legnagyobb hatalmú másféle faj. Amuletteket is képesek használni, de többnyire erejüket a homályból merítve, közvetlenül varázsolnak. Az őrségek különös hangsúlyt fektetnek a képzésükre, mindkét oldal rendelkezik egy speciális iskolával számukra. A varázslataik szinte végtelen típusúak, elemi mágiától (tűz, víz, föld, levegő, fa, vas, főként keleti mágusok kedvence), az amulettmágián át (Európán belül Angliában van nagy kultusza, Merlin különösen kedvelte), a gyógyító mágiáig (közép-Európában a fénypártiak kedvelt mágiája). Ezek közül az amulettmágia hosszú távon a legenergiatakarékosabb, de tekintve, hogy a varázslóknak nincs szüksége tárgyi megerősítésre, meglehetősen ritkán alkalmazzák.
Különösen nagy az érzékenységük, jól felismerik a különböző átkokat, akár a hasonítatlan másféléket. Néha fogyasztanak vért is (ilyenkor kórházból, vagy állatokból szerzik), de csak akkor tehetik, ha vámpírokra kell vadászniuk. A vér ugyanis kitágítja az érzékelésüket, rá tudnak hangolódni a vámpír Hívására, könnyebben megtalálják a potenciális áldozatot. Ugyanakkor azonban undorodnak tőle, a rosszullét kerülgeti őket, és ezért jelentősen lecsökken a munkájuk hatékonysága.
Az egyetlen komoly gyengeségük az emberi test korlátoltsága. Egy varázsló, még egy gyengébb is, képes magát fiatalon tartani, így tulajdonképpen korlátlan ideig élhet, de a teste ettől még sebezhető, halandó. További gyengeségük, hogy a természetük is emberi, ám figyelniük kell a szavaikra, gondolataikra; ha egy varázsló eléggé akarja valakinek a vesztét, vagy rosszat kíván neki (akár egy véletlenül, dühében elejtett káromkodással) előfordulhat, hogy akaratlanul megátkozza, aminek később ő is nyögi a következményeit.
Boszorkány/boszorkánymester:
img04.deviantart.net/2031/i/2014/226/f/b/witch_arina___twilight_watch_by_sergey_lukyaenko_by_fanat08-d7v7yb3.jpg
Hasonlóak a varázslókhoz, ám erejük egy konkrét varázstárgyhoz kötött (innen ered a pálcamítosz). Amennyiben ettől megfosztják őket, jelentősen meggyengülnek. A képességeik is hasonlóak, ám a mágiájuk többnyire lassabb (a varázslók gyors, könnyen megidézhető varázslataival szemben ők gyógyítani inkább bájitalokkal, amulettekkel gyógyítanak, az elemi mágiát nehézkesen, lassabban idézik meg.
Az átkaik, az amulettjeik azonban már alacsony szinten is jelentősen erősebbek, mint a varázslóké, és gyakran az erejüket biztosító varázstárgy egyben különálló fegyverként is használható. (Akadnak olyan boszorkányok, akik pók módjára lábakat növeszteni képes babákkal rendelkeznek. Ezek maguktól is követik a gazdájukat, ha az bajban van, megtámadják, akár meg is marják a támadót.)
top10for.com/wp-content/uploads/2014/12/Best-Vampire-Movies.jpg
Vámpír:
img03.deviantart.net/b374/i/2016/219/1/7/konstantin_saushkin_by_fanat08-daczwz9.jpg
Csak setétek lehetnek. Többnyire állati vért, vagy kórházi vért fogyasztanak, ám időről időre szükségük van emberi vérre, ilyenkor fordulnak az Éjszakai Őrséghez licencért. Ennek az időtartamnak a hossza személyenként változó, van olyan vámpír, aki friss, emberi vér nélkül akár éveket kibír, de van olyan is, akinek a szervezete három-négyhavonta már igényli.
A napfény nem öli meg őket, de utálják, a tiszta UV fény hatására viszont a bőrük először felhólyagosodik, ha hosszabb ideig ki vannak téve neki, a végtagjaik elszáradnak és leesnek, ha pedig arcot, vagy felsőtestet ér, a vámpír meghal. A közhiedelemmel ellentétben a vallási ereklyék, például kereszt, a szenteltvíz nem hatnak rájuk, a vámpírok be tudnak járni templomokba. Természetesen nem öregszenek, halhatatlanok, az elpusztításuk lehetséges ezüst golyókkal (az alakváltóknál ugyanez érvényes, mindkét faj érzékeny az ezüstre), szívbe szúrt karóval, vagy a már említett, UV fényes módszerrel. Leginkább ők az okai annak, hogy az Éjszakai Őrség legtöbb tagja hord magánál ezüst töltényes pisztolyt, illetve UV fényes zseblámpát.
Képességeik, az emberekhez mérten jelentősen nagyobb gyorsaság és erő, illetve az ún. „Hívás”, amellyel táplálkozás előtt képesek befolyásolni az áldozatuk cselekedeteit. Ezt, amennyiben engedély nélkül használják, szakavatott másfélék könnyen felismerik… a Hívás áldozatainak egy idő után vérezni kezd az orra, mert jelentősen megemelkedik a vérnyomásuk, illetve akármit mondanak nekik, azt kötelező parancsnak érzékelik (kivéve persze, ha ütközik a Hívást alkalmazó vámpír utasításaival). A többi másféléhez hasonlóan ők is képesek lemerülni a Homályba. Szinte mindig alacsony szintű másfélék, leggyakrabban 6-os, vagy 7-es.
Alakváltó/módosuló mágus:
www.terminally-incoherent.com/blog/wp-content/uploads/2008/02/vlcsnap-9595176-custom.png
A kettő közti különbség, hogy az alakváltók mindig setétek, és a vámpírokhoz hasonlóan licencekre van szükségük, időről-időre emberhúst kell fogyasztaniuk. (A vámpírokhoz hasonlóan, akik friss vért igényelnek, náluk is egyénfüggő, hogy milyen hosszú ez az időtartam.) Cserébe, ha egy alakváltó megharap egy embert (szintén engedélyköteles) vámpírokhoz hasonlóan az is alakváltó lesz. Az állatalakban az alakváltó gyakran sokkal nagyobb is az adott állat természetes méreténél (egy farkas alakváltó, ha elég magas szintű, közel medve méretű is lehet), rendkívül gyors, ezért fantasztikus harci mágusok akadnak közöttük. Az ezüstre érzékenyek, más gyengepontjuk állatalakban gyakorlatilag nincs.
A módosuló mágusok képessége ugyanúgy az állatalak felöltése, ám rájuk sem az emberhús fogyasztása, sem a képesség terjesztése nem érvényes. Jellemzőbbek a
fénypártiaknál, setéteknél rendkívül ritkák, és gyakran össze is mossák őket a másik, rokon fajjal, szintén alakváltó megnevezést használva. Egy alakváltó/módosuló mágus csak egy állatalakot tud felölteni, ez nem váltható. A terület is meghatározza, milyen típusú lesz az adott állatalak… Európában, a mérsékelt övön a farkas, a medve és a hiúz előfordulása a gyakori, Ázsiában a tigris, Afrikában az oroszlán a jellemző. A növényevők ritkák, maximum a sebesség teszi őket erőssé, de a legkülönlegesebbek azok az alakváltók, akik már kihalt állatok alakját képesek magukra ölteni, például a kardfogú tigrisét.
Állati másfélék:
Leginkább macskákról tudunk. Intelligens állatok, akik képesek kommunikálni a másfélékkel, és megérezni, ha a közelükben van egy. Hátrány: nem tudják megkülönböztetni, az illető fénypárti, vagy setét. Az általuk is beszélt ún. Közös Nyelv az, amellyel képesek kapcsolatot teremteni. Az állati másfélék, az emberekhez hasonlóan őrségekbe tömörülnek, vezetőiket jellegzetes „korona” különbözteti meg a többiektől, ez egyfajta felfénylés a homlok körül.
Legerősebb képességeik, hogy sokkal tovább élnek, mint az átlagos állatok (egy másféle macska akár negyven-ötven évig is elélhet), rendkívül gyorsak és jól rejtőzködnek. Képesek érzékelni az átkokat, és adott esetben le is venni emberekről, súlyosabb rontások esetén viszont, ha az állati másféle nem elég tapasztalt, a rontás ráakaszkodhat, és akár meg is ölheti. Az állatokat normális esetben megtámadó betegségekkel szemben azonban rendkívül ellenállóak.
Osztályozás és speciális másfélék:
Minden másfélét hét szintbe lehet osztani. Az egyes szint a legmagasabb, a hetes a legalacsonyabb, a másféle pedig gyakorlással legfeljebb két szintet lehet képes ugorni (tehát, akit a hasonításkor hetes szinttel azonosítottak, az kitartó munkával is legfeljebb ötös szintre érhet el). A szint legfőbb meghatározója, hogy az illető másféle milyen mértékben halmozza fel az energiát (és teszi azt saját életenergiájává), vagy milyen mértékben hasznosítja a homályon át közvetlenül. Minél inkább „felhalmoz” annál alacsonyabb szintű, hiszen könnyebben elgyengül, nem képes azonnal pótolni az energiát.
Osztályon felüli/Hatalmas másfélék:
Bizonyos másfélék erősebbek a szintrendszerben meghatározott kereteknél, gyakran olyan varázslatokra is képesek, amiket még egy egyes szintű varázsló is nehezen teljesít. Az Őrségek vezető rétegét többnyire ők alkotják.
Nullás/Korlátlan hatalmú másfélék:
Egyáltalán nem végeznek energiafelhalmozást, teljes mértékben a homályból és a környezetükből nyerik a varázslataikhoz szükséges energiát, ami hatalmukat gyakorlatilag korlátlanná teszi. A korlátlan hatalmú mágusok olyannyira veszélyesek, hogy maga a homály is tart tőlük: nem egy entitását azért hozza létre, hogy a nullások jelentette egyensúlyi elbillenéseket és fenyegetést korrigálja. A leghíresebb (és sokáig az egyetlen ismert) nullás mágus Jézus, de a közelmúltban a moszkvai Éjszakai Őrség két tagjának, a Hatalmas Varázslónő Szvetlana Nazarovának, és korábban hármas szintű, később egy amulett hatására Hatalmas Varázslóvá váló Anton Gorgyeckij lányáról, Nagyesda Antonova Gorogyeckijről is bebizonyosodott, hogy nullás varázslónő. A kislány jelenleg csak tizenkét éves, de a homály már megkísérelte egyszer ez elpusztítását.
Tükrök és Valódi Semleges Másfélék:
A Tükrök a homály védekezési formái abban az esetben, ha az egyensúly jelentősen elbillen, például egy területen jelentősen megnő a nagyhatalmú mágusok száma az egyik oldalon. Ebben az esetben feltűnik egy olyan másféle az ellentétesen, akinek szinte semmilyen emléke nincs… általában véve civilizált, átlagos varázslónak tűnhet, ám néha elveszíti az önkontrollját, és tudattalanul irtani kezdi a másik oldal másféléit. Mikor az egyensúly helyreállt, a tükör egyszerűen elmerül a homályban, mintha sosem létezett volna.
Legalábbis ebben a formában. A tükör kialakulásának feltétele ugyanis, hogy a területen legyen egy „valódi semleges másféle”. Az ilyenek aurája szokatlanul ragyogó, és a szivárvány minden színét tartalmazza. Normális esetben ilyen szivárványos aurát az újszülötteknél látni, amit, jó körülmények között két-három éves korukig őriznek meg. Ezután az aura beáll egy színkombinációba, ami persze módosulhat, de ha a hasonítás megtörténik, már egyértelműen eldönti, a másféle melyik oldalra kerül. A valódi semleges másfélék aurája tartósan ilyen, amennyiben nem kötelezik el magukat tudatos döntéssel valamelyik oldal mellett, akár életük végéig meg is őrizhetik. Különösebb előnnyel nem jár, de gyakran remek inkvizítorok lesznek belőlük. Ha viszont egyensúlyi elbillenés történik, a homály a terület valódi semlegesei közül választja ki a Tükröt… először is azzal, hogy törli az illető minden emlékét, és új identitástudattal ruházza fel.
Próféták
A próféták ritka, rendkívül erős jövőbelátó képességgel rendelkező másfélék. Életük minden pillanatában jól megérzik a jövő eseményeit, de az igazán fontos szerepük egyetlen próféciában teljesedik ki. Ezt amint elmondják, el is felejtik, és a továbbiakban rendes varázslóként élhetik az életüket, de különleges esetekben a prófécia akár apokaliptikus nagyságrendű eseményeket is megjósolhat. Amennyiben az emberek fültanúi lesznek a próféciának, vagy eljut hozzájuk a tartalma, az automatikusan elkezdi valóra váltani magát, és a vég elkerülhetetlen, ezért a próféták mellett néha feltűnik egy homálybeli teremtmény, a Tigris. Ennek alapvető megjelenése ragyogó zöld szemű, kellemes stílusú fiatalember, de egy alakváltóhoz hasonlóan képes hatalmas méretű tigrissé alakulni. Immunis mindenfajta varázslatra, az egyetlenek, akik képesek lehetnek megsebezni, a nullás mágusok. Egyetlen célja van, megölni a prófétát, mielőtt elhangozna a prófécia. A tükrökkel ellentétben, nem emlékek nélkül érkezik, a homály, és ezáltal az elmúlt másféle generációk minden tudásával rendelkezik, vagyis az apokaliptikus próféciák eddig soha nem jutottak az emberek tudtára.
Fosztó mágusok
Szintén ritka típus, amely legtöbbször elpusztítja magát, mielőtt bármit tehetne. A fosztó mágusok (ahogy a nevük is mutatja) arról a képességükről ismerszenek meg, hogy megfoszthatnak más másféléket az erejüktől. A történelemben eddig összesen négy fosztó másfélét jegyeztek be. Ezek a másfélék viszolyognak a képességeiktől, másféle mivoltukat katasztrófaként élik meg (akár mélyen vallásosak, képtelenek feldolgozni, hogy vallási bálványaik valójában mágusok voltak), és a személyiség és a képességek ütközése hamar oda vezethet, hogy a varázslónak rohamszerű dühkitörései lesznek, amelyek során nem ura a képességének, önkéntelenül is elveheti másfélék képességeit. Ebben az időszakban könnyű felismerni, kivételes hatalma miatt mindkét őrség akcióba lendül, vagy azért, hogy kontrollra tanítsák, vagy azért, hogy kiiktassák. Végül, egy nagyobb roham során a fosztó mágus saját maga ellen fordítja a képességét, amellyel vagy megszűnteti saját másféle mivoltát, és visszatér az emberek közé, vagy belehal (a négy bejegyzett mágusból három az életével fizetett a képességéért, ezért nagyon nagy a kockázat).
Elátkozott másfélék
Nem összekeverendőek az alakváltókkal, vagy az állati másfélékkel. Az elátkozott másféle teljesen átlagos varázsló, vagy varázslónő volt, amíg valamilyen bűntényt nem követett el. Ebben az esetben az inkvizíció egyik büntetése egy olyan átok, amely állatalakba zárja az illetőt, azzal a kikötéssel, hogy csak háború esetén nyerheti vissza emberi formáját. Ilyen Moszkvában Olga, osztályon felüli varázslónő, akit az 1800-as években kényszerítettek bagoly alakba, miután megpróbált megszerezni egy nagyhatalmú amulettet, a Sors Krétáját (ennek képességeit már az Inkvizíció pontban leírtam), hogy egy szorult helyzetből kimentse szerelmét, Geszert. Később az ő büntetését visszavonták, de 2004-ig a madáralak rabja volt.
pre13.deviantart.net/7e3d/th/pre/f/2014/310/c/d/night_watch_by_fanat08-d85geap.jpg
Halottidéző mágusok
Az Inkvizíció által széles körben alkalmazott mágus típus, képessége, hogy fel tud hívni egy eltávozott másfélét a homályból.
Energiavámpírok
A legtitokzatosabb faj. Szinte semmit nem tudni róluk, azon kívül, hogy emberek életenergiájával táplálkoznak, és legtöbbször megölik az áldozataikat. Feltételezhetően nem a homályból merítik az erejüket, a legtöbb varázslathoz jól alkalmazkodnak. Jelen pillanatban csak Kijev területén érkeztek róluk bejelentések, de mindkét Őrség és az Inkvizíció is komolyan veszi a kérdést.
Tervezett játékmenet:
Inkvizítorok és osztályon felüli másfélék száma be lenne határolva, illetve lenne pár típus, amit nem lehet hozni (például nullás mágust, vagy tükröt). Amennyiben én fogok mesélni, valószínűleg feltűnik majd néhány az én OC-im közül is a játékban, de őket nem említettem a leírásban, így ha bárkinek kedve támad mesélni, nyugodtan lecsaphat a világra.
Egyfajta fantasy-krimi lenne a játék, nyomozással, Őrségek közti konfliktusokkal, manipulációkkal.
Rendszer: Mesélői teljhatalom, kockadobás
Kötelező előtörténet: Igen
Káromkodás: Igen – mérsékelt (De érdemes vigyázni. A leírás is említi, a másféléknél minden szónak hatalma van)
Felnőtt jelenetek: Igen
(Ezek persze csak javaslatok, amennyiben valaki el akarja vinni a világot, nyugodtan módosíthat.)
A kalandot Szergej Lukjanyenko Őrség-könyvei ihlették. (A képek egy része a belőle készült filmből van, a többi fanart, szintén ehhez a műhöz)
orig11.deviantart.net/6c5f/f/2010/080/c/c/night_watch_by_insolense.jpg
A Homály
A homály a miénkkel párhuzamos sík. Ebbe a másfélék képesek lemerülni, az árnyékukon keresztül. Ezt többnyire úgy élik meg, mintha megfognák az árnyék széleit, és egyfajta köpenyként magukra húznák. A homályban az élőlények elmosódnak, a falak átjárhatóvá válnak. Az egyetlen élőlények, a belépő másféléken kívül a szúnyogok, és az ún. kék moha. Ez utóbbi leggyakrabban nagy erejű varázslatok színhelyén tenyészik, magához szívja az energiát. A szúnyogok agresszívek, ezért a másfélék legtöbbje a nap minden szakaszában hord magánál napszemüveget.
2.bp.blogspot.com/-mhos05-7550/VbFfhbvKlQI/AAAAAAAAHl0/9jGTDp075D0/s1600/Day-Watch-Aka-Dnevnoy-Dozor-2006-3.jpg
A homály egy másféle erejének alapja. Az első belépés a homályba minden másféle életében nagy pillanat, ezt nevezzük hasonításnak. Közönséges körülmények között nem kerül rá sor, de amennyiben a másféle olyan szituációba kerül, ami emberfeletti tetteket kíván tőle egyfajta ösztön ébred fel benne. Az árnyéka ekkor elnyeli, és az aktuális auraállapottól (lelkiállapottól) függően osztja be valamely csoportba, a másféle fénypárti, vagy setét lesz. Ha ekkor nincs mellette egy tapasztaltabb másféle (akinek a befolyása segítheti is a hasonítás megtörténtét), akkor az illető könnyen bele is halhat a homályba való lemerülésbe. Különleges esetek a mesterséges hasonítások (vámpír, alakváltó), akik közvetlenül képesek előidézni ezt az eseményt, akár egyszerű halandókból is. Varázslónak, boszorkánynak, módosuló mágusnak csak születni lehet.
A homály további tulajdonságai közé tartozik, hogy drága árat kér a mágikus erőért. A másfélék hatalma korlátozott, mivel a homály minden alkalommal az életenergiájukból merít. A harc közben fokozatosan gyengülnek, és ez a hatás felerősödik, ha a homályban magában, vagy annak mélyebb rétegeiben folyik. Ha egy másféle meg akarja ölni magát, lassan elkezdhet alámerülni a homályban, minden rétegben magára húzva az árnyékát. Egy idő után már nem lesz elég energiája, hogy újra visszatérjen a fizikai világba. A másfélék hite szerint a homály hetedik rétegében van a holtak országa.
orig10.deviantart.net/0609/f/2012/047/8/7/enter_the_twillight_by_faithkata-d4pwsj3.jpg
Ha egy mágus lemeríti az erejét, több lehetősége van. Vámpírok, alakváltók számára jelentős energiapótló lehet az emberi vér vagy hús, de elsődlegesen minden másféle az emberi érzelmekből nyeri az energiát. A fénypártiak pozitív érzelmeket gyűjtenek, így mindenhol ezt igyekeznek előidézni, öröm, szeretet, béke a legfőbb energiaforrásuk. A setétek a negatív energiákat, dühöt, bánatot, félelmet gyűjtenek, így ők értelemszerűen arról igyekeznek gondoskodni, hogy a világban minél több helyen ezek uralkodjanak. Érdemes megjegyezni, hogy mikor egy fénypárti újratölti az energiáit egy ember érzéseiből, az illető ha addig túláradóan boldog volt, valószínűleg átmenetileg lehangolt lesz, és a setéteknél is igaz, hogy ha egy setét magához vonzza valaki bánatát, az valószínűleg megnyugszik, és jelentősen jobb kedve lesz.
A homályt a másfélék élő entitásnak tekintik, erre számtalan bizonyítékot is mutatott, például olyan teremtményeit, mint a tükröket, vagy a Tigrist.
A fénypártiak, és az Éjszakai Őrség
pre04.deviantart.net/c7be/th/pre/i/2014/259/2/e/nigh_twatch_by_lukyanenko_by_fanat08-d7zdr0u.jpg
A fénypártiak székhelye a villamosművek. Többnyire nem élnek nagy luxusban, megengedhetnék maguknak, de csak annyit költenek, amennyit szükséges. Szolgálati járműveik is egyszerűek, többnyire éjszaka tevékenykednek, innen kapták a nevüket is: Éjszakai Őrség. Saját meghatározásuk szerint feladatuk kordában tartani a sötétséget, mikor az a legerősebb. Noha elviekben ők védelmezik az embereket, messze nem hibátlanok... a setétek bizonyos tagjai, például a vámpírok, és az alakváltók időről időre felkeresik őket licencekért, hogy táplálkozhassanak az emberekből.
Moszkvai vezetőjük, Borisz Ignatyevics álnéven, egy négyezer éves tibeti mágus, Geszer. Azt beszélik róla, hogy annak idején, az Őrségek, és az Inkvizíció megalapításakor is jelen volt, a hatalma pedig akkora, hogy azóta nem öregedett semmit. Geszer alapvetően jó indulatú, ám hívei is tudják róla, hogy rendkívül manipulatív… gyakran saját embereit is veszélybe sodorja az Őrség és a fény érdekében.
img02.deviantart.net/d1f4/i/2015/152/7/7/geser_night_watch_by_fanat08-d8uf99m.jpg
Híres fénypárti másfélék a történelemben például Jézus (Osztályon felüli, ún. nullás mágus, gyakorlatilag korlátlan hatalommal, nem éltek benne a másfélék köznapi gátjai. Később ez tette őt vallási figurává), Lenin (magas szintű fénypárti mágus, súlyos beavatkozást kért egy fénypárti projekt, a kommunizmus megvalósítására. A projekt elbukott, és nagy árat kellett fizetni érte: a setétek arányos ellenlépése a nácizmus és a második világháború lett), Buddha (erősebb fénypárti mágus)
A fénypártiak önmagukat az altruizmuson (önzetlenségen) keresztül határozzák meg. Saját érdekeiket igyekeznek mások mögé helyezni, tisztelik az életet, legyen emberé vagy másféléé, de némelyikük (különösen a gyengébb, tapasztalatlanabb mágusok) fenn hordja az orrát, és előszeretettel tetszeleg a hős szerepében. Őrségbeli munkájuk mellett az emberek között gyakran jelennek meg orvosokként, pedagógusokként, tudósokként, de előfordulnak köztük művészek is.
Az Éjszakai Őrség egyfajta fénypárti rendőrség, járőrök, programozók, nyomozók alkotják, akik főként a setétek ügyeit vizsgálják ki. A programozók a valószínűségvonalakat figyelik, kalkulálnak, gyakran meglehetősen erős jövőbelátók. A járőrök és a nyomozók erőssége inkább a terepmunka, merényletek, konfliktusok helyszínét meg is látogatják, személyesen derítik fel, simítják el azokat.
A setétek és a Nappali Őrség
A setétek elegáns hotelekben, nagy házakban élnek, kedvelik a luxust, és nem fukarkodnak a pénzzel. A legnagyobb bulikat többnyire setétek tartják… kedvelik a hangos zenét, a közös, vad szórakozást, nem vetik meg az alkoholt, cigarettát, egyéb káros szenvedélyeket.
pre03.deviantart.net/e66c/th/pre/i/2014/242/f/f/zavulon_day_watch_by_fanat08-d7x8mpo.jpg
A fénypártiak szerint legjobban az önzés írja le őket… a pillanatnak élnek, ritkán törődnek a következményekkel, bár vezetőik gyakran rendkívüli stratégák. Ritkán vállalnak munkát az emberek között, ekkor azonban legtöbbször az éjszakai élet szereplői, gyakran zenészek, előadók. Nem egy közöttük a műgyűjtő is, hiszen megengedhetik maguknak. A setétek önmagukról a szabadság megtestesítőiként beszélnek: nem tartják önzésnek, hogy kihasználják a hatalmukat. Éppen ezért sokkal több a setét bűntény, mint a fénypárti, hiszen az egyezmény őket is korlátozza.
A Nappali Őrség sokkal lazább köteléket jelent, mint az Éjszakai. Kevésbé szervezett, nem annyira rendőrségszerű a rendszere, mivel a Nappali Őrök ritkán kerülnek komoly konfliktusba. Figyelik természetesen a valószínűségvonalakat, náluk is megtalálhatók a programozók, járőrök és nyomozók, de a fénypártiak többnyire szabálytisztelőek, a Nappali Őröknek ezért feladata az is, hogy a setéteknek keretszabályokat szabjanak.
Moszkvai vezetőjük Zavulon, Geszerhez hasonlóan több ezer éves, osztályon felüli mágus. Leggyakoribb megjelenése magas, öltönyös figura, beesett arccal, de képes felölteni egy démoni formát is. A legendák azt mondják, ő is jelen volt az egyezmény megkötésekor. Zavulon Geszernél is manipulatívabb, a saját érdekeit többnyire mások elé helyezi, de tiszteletet parancsoló, határozott vezető, és félelmetesen jó stratéga. Óvatosnak kell lenni a vele való találkozáskor, akit kiszemel, az könnyen csapdába csalja, de az ügye szempontjából semleges másfélékkel korrektül, néhol már-már barátságosan bánik.
pre05.deviantart.net/8e87/th/pre/i/2015/060/8/f/zavulon___day_watch_by_fanat08-d8k0hy5.jpg
Híres setét másfélék a történelemben: Hitler (a kommunizmus fénypárti projekt ellenpontjaként a setétek a nácizmust indították el, ennek kulcsfigurájaként Hitler nagy hatalmú, setét varázsló volt), Jeanne d’Arc (Nem másféleként lett híres, gyengécske, maximum 6-os, 7-es szintű boszorkány volt), Napóleon (közepesen erős, setét varázsló volt), Drakula (vámpír)
Semleges másfélék, az egyezmény és az inkvizíció
Az egyezmény néven emlegetett esemény a másfélék világának egyik fordulópontja volt. A történelemben sokáig (bizonyos területen ez a középkor volt, de más területek az újkorig nem kapcsolódtak be), a másfélék számára szabad préda volt az emberi világ. Az uralkodók, és a főbb történelmi személyiségek eleinte legtöbbször másfélék voltak, az ereklyék jó része ma is amulettként használható.
Az egyezmény akkor született meg, amikor a két fél vezetői (a legendák szerint ezek között ott volt mind Geszer, mind Zavulon), rádöbbentek, hogyha nem kontrollálják a másféléket, elpusztítják mind egymást, mind az emberi világot, és közös megegyezés alapján hozták létre a két Őrséget, és az Inkvizíciót. A legenda szerint ez így történt:
„A fény hada és a sötétség hada egy napon egy hídon találkozott. Nagy csata kerekedett, csillogó páncélos fénykatonák csaptak össze a sötétség barbár harcosaival. A két vezér, a fény ura és a sötétségé a híd két oldaláról figyelték a vérontást. Egyszerre szúrta fel a lándzsa a fényhez és a sötéthez tartozót, ugyanannyi vér folyt… a sötétség ura hangosan, diadalmámorban nevetett, látva a küzdelmet, a fényé azonban sírt. És mikor rádöbbent, hogy a két had ereje egyenlő, mielőtt elpusztíthatták volna egymást, megálljt kiáltott.
A híd mellett fiatal fiú állt, halálra váltan nézve a csatát. A két vezér odaállt a két oldalára, és egyik fülébe a sötétség, másikba a fény súgta a maga feltételeit. A fiú lassan megőszült, ahogy rászakadt a sötétség és a fény tudásának felelőssége, és ő lett az első inkvizítor.”
currentconfig.com/images/nw_whispers.jpg
Ennek természetesen a valóságalapja ismeretlen. Mindenesetre annyi biztos, hogy az első egyezmény megkötése után a világban hamar elterjedt az őrségek intézménye, megelőzve a káoszt és védve az átlagembereket. Az Inkvizíció megalakulásával pedig létrejöttek az ún. semleges másfélék.
Minden másféle jellegzetes azonosítója az aurája. Ezen egy gyakorlott másféle képes olyasmit is érzékelni, mint a hazugság, vagy a lelkiállapot, de csalhatatlanul megállapítható, az illető setét vagy fénypárti. A hasonítatlan másfélék aurája is jellegzetesen fényesebb, mint az átlagembereké, és már magában hordozza azokat az információkat, amelyek megmutatják, ha a közeljövőben hasonítják, melyik oldalra kerül. Az aurát a homályban lehet leghatékonyabban érzékelni. Az Inkvizítorok, vagy semleges másfélék aurája ezüstszürke, nem lehet rajta semmilyen fluktuációt látni, így a lelkiállapotuk, szavaik valóságtartalma, sőt, az Inkvizícióba való belépés előtti oldal sem érzékelhető rajta. Léteznek születetten semleges másfélék is, de ők nem lesznek szükségszerűen Inkvizítorok, a speciális másféléknél még írok róluk.
Az Inkvizítorok kiváltsága, hogy egyik őrség feje sem utasíthatja őket, mindkét oldalhoz tartozó másfélék fölött állnak rangban. Amennyiben egy Inkvizítor valamilyen gyanús eset kivizsgálására érkezik, a terület összes másféléje köteles minden segítséget megadni neki a munkájában. Minden Inkvizítor legalább négyes szintű, és több éves mágiagyakorlattal kell, hogy rendelkezzen. Vámpírok szinte egyáltalán nem fordulnak elő közöttük, mivel ők többnyire ötös, vagy hatos szintű másfélék.
img00.deviantart.net/2ef9/i/2015/232/b/0/edgar_by_akataiga-d96gjob.png
Az Inkvizíció székhelye Prága, itt szinte csak átutazóban találni setét vagy fénypárti másféléket, egyébként teljesen semleges terület, az Inkvizítorok nagy része, mikor leveti a színeit át is költözik ide. Annak ellenére, hogy milyen kiváltságokat biztosít az Inkvizítori pozíció, meglehetősen kevés másféle választja: az Inkvizítorok gyakran elszigeteltek, nem húzhatnak egyik oldal felé sem, ez pedig keveseket vonz. Az emberek között szinte soha nem vállalnak munkát.
Az Inkvizíció felügyeli a legnagyobb hatalmú amuletteket is, így például a Minden Koronáját (Csak három mágus együttesen képes használni, az egyiknek fénypártinak, a másiknak setétnek, a harmadiknak semlegesnek kell lennie. Segítségével beutazható a Homály mind a hét szintje, és vissza is lehet vele jutni. A legendák szerint maga Merlin készítette.), a Sors Krétáját (Ősi, tibeti amulett. Amit leírnak vele, megtörténik, ám nem mindegy, hogy ez az írás hova kerül: jelentősebb dolgokat csak olyan helyen lehet módosítani, ahol az amulett használója „megtörte a sorsa vonalát”, vagyis a módosítani kívánt helytelen döntést hozta. Mindenki csak saját döntéseit írhatja át, mások sorsára nem lehet befolyással.), illetve a Fuarant (Rendkívüli erejű varázskönyv, korábban egy Arina nevű boszorkány tulajdonában volt. Amennyiben valaki egy csepp vért cseppent az egyik oldalára, a látóterében lévő összes ember hasonítatlan másfélévé alakul. Amennyiben másféle is tartózkodik a látóterében, annak a szintje nagyjából három-négy lépcsőt emelkedik, Anton Gorogyeckij például így lett hármas szintű mágusból osztályon felüli.).
Az Inkvizíció tartja fenn a másfélék egyetlen független bíróságát is, súlyos ügyeket ide terjesztenek elő.
Másféle fajok:
Varázsló/varázslónő:
img13.deviantart.net/36b2/i/2014/221/9/5/last_watch_by_fanat08-d7ufbix.jpg
A legnagyobb hatalmú másféle faj. Amuletteket is képesek használni, de többnyire erejüket a homályból merítve, közvetlenül varázsolnak. Az őrségek különös hangsúlyt fektetnek a képzésükre, mindkét oldal rendelkezik egy speciális iskolával számukra. A varázslataik szinte végtelen típusúak, elemi mágiától (tűz, víz, föld, levegő, fa, vas, főként keleti mágusok kedvence), az amulettmágián át (Európán belül Angliában van nagy kultusza, Merlin különösen kedvelte), a gyógyító mágiáig (közép-Európában a fénypártiak kedvelt mágiája). Ezek közül az amulettmágia hosszú távon a legenergiatakarékosabb, de tekintve, hogy a varázslóknak nincs szüksége tárgyi megerősítésre, meglehetősen ritkán alkalmazzák.
Különösen nagy az érzékenységük, jól felismerik a különböző átkokat, akár a hasonítatlan másféléket. Néha fogyasztanak vért is (ilyenkor kórházból, vagy állatokból szerzik), de csak akkor tehetik, ha vámpírokra kell vadászniuk. A vér ugyanis kitágítja az érzékelésüket, rá tudnak hangolódni a vámpír Hívására, könnyebben megtalálják a potenciális áldozatot. Ugyanakkor azonban undorodnak tőle, a rosszullét kerülgeti őket, és ezért jelentősen lecsökken a munkájuk hatékonysága.
Az egyetlen komoly gyengeségük az emberi test korlátoltsága. Egy varázsló, még egy gyengébb is, képes magát fiatalon tartani, így tulajdonképpen korlátlan ideig élhet, de a teste ettől még sebezhető, halandó. További gyengeségük, hogy a természetük is emberi, ám figyelniük kell a szavaikra, gondolataikra; ha egy varázsló eléggé akarja valakinek a vesztét, vagy rosszat kíván neki (akár egy véletlenül, dühében elejtett káromkodással) előfordulhat, hogy akaratlanul megátkozza, aminek később ő is nyögi a következményeit.
Boszorkány/boszorkánymester:
img04.deviantart.net/2031/i/2014/226/f/b/witch_arina___twilight_watch_by_sergey_lukyaenko_by_fanat08-d7v7yb3.jpg
Hasonlóak a varázslókhoz, ám erejük egy konkrét varázstárgyhoz kötött (innen ered a pálcamítosz). Amennyiben ettől megfosztják őket, jelentősen meggyengülnek. A képességeik is hasonlóak, ám a mágiájuk többnyire lassabb (a varázslók gyors, könnyen megidézhető varázslataival szemben ők gyógyítani inkább bájitalokkal, amulettekkel gyógyítanak, az elemi mágiát nehézkesen, lassabban idézik meg.
Az átkaik, az amulettjeik azonban már alacsony szinten is jelentősen erősebbek, mint a varázslóké, és gyakran az erejüket biztosító varázstárgy egyben különálló fegyverként is használható. (Akadnak olyan boszorkányok, akik pók módjára lábakat növeszteni képes babákkal rendelkeznek. Ezek maguktól is követik a gazdájukat, ha az bajban van, megtámadják, akár meg is marják a támadót.)
top10for.com/wp-content/uploads/2014/12/Best-Vampire-Movies.jpg
Vámpír:
img03.deviantart.net/b374/i/2016/219/1/7/konstantin_saushkin_by_fanat08-daczwz9.jpg
Csak setétek lehetnek. Többnyire állati vért, vagy kórházi vért fogyasztanak, ám időről időre szükségük van emberi vérre, ilyenkor fordulnak az Éjszakai Őrséghez licencért. Ennek az időtartamnak a hossza személyenként változó, van olyan vámpír, aki friss, emberi vér nélkül akár éveket kibír, de van olyan is, akinek a szervezete három-négyhavonta már igényli.
A napfény nem öli meg őket, de utálják, a tiszta UV fény hatására viszont a bőrük először felhólyagosodik, ha hosszabb ideig ki vannak téve neki, a végtagjaik elszáradnak és leesnek, ha pedig arcot, vagy felsőtestet ér, a vámpír meghal. A közhiedelemmel ellentétben a vallási ereklyék, például kereszt, a szenteltvíz nem hatnak rájuk, a vámpírok be tudnak járni templomokba. Természetesen nem öregszenek, halhatatlanok, az elpusztításuk lehetséges ezüst golyókkal (az alakváltóknál ugyanez érvényes, mindkét faj érzékeny az ezüstre), szívbe szúrt karóval, vagy a már említett, UV fényes módszerrel. Leginkább ők az okai annak, hogy az Éjszakai Őrség legtöbb tagja hord magánál ezüst töltényes pisztolyt, illetve UV fényes zseblámpát.
Képességeik, az emberekhez mérten jelentősen nagyobb gyorsaság és erő, illetve az ún. „Hívás”, amellyel táplálkozás előtt képesek befolyásolni az áldozatuk cselekedeteit. Ezt, amennyiben engedély nélkül használják, szakavatott másfélék könnyen felismerik… a Hívás áldozatainak egy idő után vérezni kezd az orra, mert jelentősen megemelkedik a vérnyomásuk, illetve akármit mondanak nekik, azt kötelező parancsnak érzékelik (kivéve persze, ha ütközik a Hívást alkalmazó vámpír utasításaival). A többi másféléhez hasonlóan ők is képesek lemerülni a Homályba. Szinte mindig alacsony szintű másfélék, leggyakrabban 6-os, vagy 7-es.
Alakváltó/módosuló mágus:
www.terminally-incoherent.com/blog/wp-content/uploads/2008/02/vlcsnap-9595176-custom.png
A kettő közti különbség, hogy az alakváltók mindig setétek, és a vámpírokhoz hasonlóan licencekre van szükségük, időről-időre emberhúst kell fogyasztaniuk. (A vámpírokhoz hasonlóan, akik friss vért igényelnek, náluk is egyénfüggő, hogy milyen hosszú ez az időtartam.) Cserébe, ha egy alakváltó megharap egy embert (szintén engedélyköteles) vámpírokhoz hasonlóan az is alakváltó lesz. Az állatalakban az alakváltó gyakran sokkal nagyobb is az adott állat természetes méreténél (egy farkas alakváltó, ha elég magas szintű, közel medve méretű is lehet), rendkívül gyors, ezért fantasztikus harci mágusok akadnak közöttük. Az ezüstre érzékenyek, más gyengepontjuk állatalakban gyakorlatilag nincs.
A módosuló mágusok képessége ugyanúgy az állatalak felöltése, ám rájuk sem az emberhús fogyasztása, sem a képesség terjesztése nem érvényes. Jellemzőbbek a
fénypártiaknál, setéteknél rendkívül ritkák, és gyakran össze is mossák őket a másik, rokon fajjal, szintén alakváltó megnevezést használva. Egy alakváltó/módosuló mágus csak egy állatalakot tud felölteni, ez nem váltható. A terület is meghatározza, milyen típusú lesz az adott állatalak… Európában, a mérsékelt övön a farkas, a medve és a hiúz előfordulása a gyakori, Ázsiában a tigris, Afrikában az oroszlán a jellemző. A növényevők ritkák, maximum a sebesség teszi őket erőssé, de a legkülönlegesebbek azok az alakváltók, akik már kihalt állatok alakját képesek magukra ölteni, például a kardfogú tigrisét.
Állati másfélék:
Leginkább macskákról tudunk. Intelligens állatok, akik képesek kommunikálni a másfélékkel, és megérezni, ha a közelükben van egy. Hátrány: nem tudják megkülönböztetni, az illető fénypárti, vagy setét. Az általuk is beszélt ún. Közös Nyelv az, amellyel képesek kapcsolatot teremteni. Az állati másfélék, az emberekhez hasonlóan őrségekbe tömörülnek, vezetőiket jellegzetes „korona” különbözteti meg a többiektől, ez egyfajta felfénylés a homlok körül.
Legerősebb képességeik, hogy sokkal tovább élnek, mint az átlagos állatok (egy másféle macska akár negyven-ötven évig is elélhet), rendkívül gyorsak és jól rejtőzködnek. Képesek érzékelni az átkokat, és adott esetben le is venni emberekről, súlyosabb rontások esetén viszont, ha az állati másféle nem elég tapasztalt, a rontás ráakaszkodhat, és akár meg is ölheti. Az állatokat normális esetben megtámadó betegségekkel szemben azonban rendkívül ellenállóak.
Osztályozás és speciális másfélék:
Minden másfélét hét szintbe lehet osztani. Az egyes szint a legmagasabb, a hetes a legalacsonyabb, a másféle pedig gyakorlással legfeljebb két szintet lehet képes ugorni (tehát, akit a hasonításkor hetes szinttel azonosítottak, az kitartó munkával is legfeljebb ötös szintre érhet el). A szint legfőbb meghatározója, hogy az illető másféle milyen mértékben halmozza fel az energiát (és teszi azt saját életenergiájává), vagy milyen mértékben hasznosítja a homályon át közvetlenül. Minél inkább „felhalmoz” annál alacsonyabb szintű, hiszen könnyebben elgyengül, nem képes azonnal pótolni az energiát.
Osztályon felüli/Hatalmas másfélék:
Bizonyos másfélék erősebbek a szintrendszerben meghatározott kereteknél, gyakran olyan varázslatokra is képesek, amiket még egy egyes szintű varázsló is nehezen teljesít. Az Őrségek vezető rétegét többnyire ők alkotják.
Nullás/Korlátlan hatalmú másfélék:
Egyáltalán nem végeznek energiafelhalmozást, teljes mértékben a homályból és a környezetükből nyerik a varázslataikhoz szükséges energiát, ami hatalmukat gyakorlatilag korlátlanná teszi. A korlátlan hatalmú mágusok olyannyira veszélyesek, hogy maga a homály is tart tőlük: nem egy entitását azért hozza létre, hogy a nullások jelentette egyensúlyi elbillenéseket és fenyegetést korrigálja. A leghíresebb (és sokáig az egyetlen ismert) nullás mágus Jézus, de a közelmúltban a moszkvai Éjszakai Őrség két tagjának, a Hatalmas Varázslónő Szvetlana Nazarovának, és korábban hármas szintű, később egy amulett hatására Hatalmas Varázslóvá váló Anton Gorgyeckij lányáról, Nagyesda Antonova Gorogyeckijről is bebizonyosodott, hogy nullás varázslónő. A kislány jelenleg csak tizenkét éves, de a homály már megkísérelte egyszer ez elpusztítását.
Tükrök és Valódi Semleges Másfélék:
A Tükrök a homály védekezési formái abban az esetben, ha az egyensúly jelentősen elbillen, például egy területen jelentősen megnő a nagyhatalmú mágusok száma az egyik oldalon. Ebben az esetben feltűnik egy olyan másféle az ellentétesen, akinek szinte semmilyen emléke nincs… általában véve civilizált, átlagos varázslónak tűnhet, ám néha elveszíti az önkontrollját, és tudattalanul irtani kezdi a másik oldal másféléit. Mikor az egyensúly helyreállt, a tükör egyszerűen elmerül a homályban, mintha sosem létezett volna.
Legalábbis ebben a formában. A tükör kialakulásának feltétele ugyanis, hogy a területen legyen egy „valódi semleges másféle”. Az ilyenek aurája szokatlanul ragyogó, és a szivárvány minden színét tartalmazza. Normális esetben ilyen szivárványos aurát az újszülötteknél látni, amit, jó körülmények között két-három éves korukig őriznek meg. Ezután az aura beáll egy színkombinációba, ami persze módosulhat, de ha a hasonítás megtörténik, már egyértelműen eldönti, a másféle melyik oldalra kerül. A valódi semleges másfélék aurája tartósan ilyen, amennyiben nem kötelezik el magukat tudatos döntéssel valamelyik oldal mellett, akár életük végéig meg is őrizhetik. Különösebb előnnyel nem jár, de gyakran remek inkvizítorok lesznek belőlük. Ha viszont egyensúlyi elbillenés történik, a homály a terület valódi semlegesei közül választja ki a Tükröt… először is azzal, hogy törli az illető minden emlékét, és új identitástudattal ruházza fel.
Próféták
A próféták ritka, rendkívül erős jövőbelátó képességgel rendelkező másfélék. Életük minden pillanatában jól megérzik a jövő eseményeit, de az igazán fontos szerepük egyetlen próféciában teljesedik ki. Ezt amint elmondják, el is felejtik, és a továbbiakban rendes varázslóként élhetik az életüket, de különleges esetekben a prófécia akár apokaliptikus nagyságrendű eseményeket is megjósolhat. Amennyiben az emberek fültanúi lesznek a próféciának, vagy eljut hozzájuk a tartalma, az automatikusan elkezdi valóra váltani magát, és a vég elkerülhetetlen, ezért a próféták mellett néha feltűnik egy homálybeli teremtmény, a Tigris. Ennek alapvető megjelenése ragyogó zöld szemű, kellemes stílusú fiatalember, de egy alakváltóhoz hasonlóan képes hatalmas méretű tigrissé alakulni. Immunis mindenfajta varázslatra, az egyetlenek, akik képesek lehetnek megsebezni, a nullás mágusok. Egyetlen célja van, megölni a prófétát, mielőtt elhangozna a prófécia. A tükrökkel ellentétben, nem emlékek nélkül érkezik, a homály, és ezáltal az elmúlt másféle generációk minden tudásával rendelkezik, vagyis az apokaliptikus próféciák eddig soha nem jutottak az emberek tudtára.
Fosztó mágusok
Szintén ritka típus, amely legtöbbször elpusztítja magát, mielőtt bármit tehetne. A fosztó mágusok (ahogy a nevük is mutatja) arról a képességükről ismerszenek meg, hogy megfoszthatnak más másféléket az erejüktől. A történelemben eddig összesen négy fosztó másfélét jegyeztek be. Ezek a másfélék viszolyognak a képességeiktől, másféle mivoltukat katasztrófaként élik meg (akár mélyen vallásosak, képtelenek feldolgozni, hogy vallási bálványaik valójában mágusok voltak), és a személyiség és a képességek ütközése hamar oda vezethet, hogy a varázslónak rohamszerű dühkitörései lesznek, amelyek során nem ura a képességének, önkéntelenül is elveheti másfélék képességeit. Ebben az időszakban könnyű felismerni, kivételes hatalma miatt mindkét őrség akcióba lendül, vagy azért, hogy kontrollra tanítsák, vagy azért, hogy kiiktassák. Végül, egy nagyobb roham során a fosztó mágus saját maga ellen fordítja a képességét, amellyel vagy megszűnteti saját másféle mivoltát, és visszatér az emberek közé, vagy belehal (a négy bejegyzett mágusból három az életével fizetett a képességéért, ezért nagyon nagy a kockázat).
Elátkozott másfélék
Nem összekeverendőek az alakváltókkal, vagy az állati másfélékkel. Az elátkozott másféle teljesen átlagos varázsló, vagy varázslónő volt, amíg valamilyen bűntényt nem követett el. Ebben az esetben az inkvizíció egyik büntetése egy olyan átok, amely állatalakba zárja az illetőt, azzal a kikötéssel, hogy csak háború esetén nyerheti vissza emberi formáját. Ilyen Moszkvában Olga, osztályon felüli varázslónő, akit az 1800-as években kényszerítettek bagoly alakba, miután megpróbált megszerezni egy nagyhatalmú amulettet, a Sors Krétáját (ennek képességeit már az Inkvizíció pontban leírtam), hogy egy szorult helyzetből kimentse szerelmét, Geszert. Később az ő büntetését visszavonták, de 2004-ig a madáralak rabja volt.
pre13.deviantart.net/7e3d/th/pre/f/2014/310/c/d/night_watch_by_fanat08-d85geap.jpg
Halottidéző mágusok
Az Inkvizíció által széles körben alkalmazott mágus típus, képessége, hogy fel tud hívni egy eltávozott másfélét a homályból.
Energiavámpírok
A legtitokzatosabb faj. Szinte semmit nem tudni róluk, azon kívül, hogy emberek életenergiájával táplálkoznak, és legtöbbször megölik az áldozataikat. Feltételezhetően nem a homályból merítik az erejüket, a legtöbb varázslathoz jól alkalmazkodnak. Jelen pillanatban csak Kijev területén érkeztek róluk bejelentések, de mindkét Őrség és az Inkvizíció is komolyan veszi a kérdést.
Tervezett játékmenet:
Inkvizítorok és osztályon felüli másfélék száma be lenne határolva, illetve lenne pár típus, amit nem lehet hozni (például nullás mágust, vagy tükröt). Amennyiben én fogok mesélni, valószínűleg feltűnik majd néhány az én OC-im közül is a játékban, de őket nem említettem a leírásban, így ha bárkinek kedve támad mesélni, nyugodtan lecsaphat a világra.
Egyfajta fantasy-krimi lenne a játék, nyomozással, Őrségek közti konfliktusokkal, manipulációkkal.
Rendszer: Mesélői teljhatalom, kockadobás
Kötelező előtörténet: Igen
Káromkodás: Igen – mérsékelt (De érdemes vigyázni. A leírás is említi, a másféléknél minden szónak hatalma van)
Felnőtt jelenetek: Igen
(Ezek persze csak javaslatok, amennyiben valaki el akarja vinni a világot, nyugodtan módosíthat.)
A kalandot Szergej Lukjanyenko Őrség-könyvei ihlették. (A képek egy része a belőle készült filmből van, a többi fanart, szintén ehhez a műhöz)