Pixie
Közzétéve: Nov 19, 2020 15:00:55 GMT 1
Post by Whitewolf on Nov 19, 2020 15:00:55 GMT 1
Pixie
Archívum 3492. év
-> Alkönyvtár: Summeril őslakos fajai
-> 325. bejegyzés: Pixie
Rendszertan:
Emlősök osztálya ->
Főemlősök rendje ->
Elf-alakúak családja ->
Fae-félék nemzetsége
Morfológiájuk:
(Átvéve a 2500-as Jubileumi Nagyenciklopédiából)
„Átlagmagasságuk tizenöt centiméter, súlyuk 0.01 és 0.1 kg között jellemző, ami az üreges csontozatuk miatt jóval kisebb, mint egy arányosan lekicsinyített emberé. Arányaiban a femur és a tibia hosszabb. //szerk.: archivum - combcsont és sípcsont// Méretükön kívül megkülönböztető jegyük a többi fajtól az egy pár hártyás szárny, amely a spina scapulae //szerk.: archivum - lapockacsont taraja// magasságában indul ki a bőrből, mozgatóizmai viszont a teljes scapulára kiterjednek. A szárnyak lelógnak egyészen a bokáig, áttetszők, a fény rajtuk irizálva törik meg.
A bőr pigmentációja világos, az írisz és a haj viszont a látható spektrum összes hullámhosszát képes visszaverni, ami szintén fajra jellemző sajátosság. //szerk.: archívum - a fairy típusú tündérek feltehetően az elfekkel azonos színkomplexióval rendelkeztek//
Kétivarú elevenszülők, az elfekkel megegyező genitáliákkal rendelkeznek, amik szintén alátámasztják a biológiai rokonságot. Az ivari dimorfizmus mértéke kisebb, mint az emberekre és elfekre jellemző, de küllemre ettől még a női és férfi tündérek többsége jól elkülöníthető egymástól.”
Fiziológiájuk:
- Átlagos élettartamuk nagyjából 500 év. Ebből a gyermekkor az első 50 évet öleli fel, utána nagyjából 350 évig tűnnek fiatal felnőttnek és csak az utolsó 100 évben mutatkoznak rajtuk az öregedés jelei. Ez utóbbiak megegyeznek az emberekével, mint a kollagénvesztés a bőrben (vagyis ráncosodás), és a haj pigmentációjának elvesztése (őszülés). Az utóbbi időkben kimutatták, hogy a metropoliszok légszennyezése és a túl nagy mennyiségű szintetikus összetevőkből álló táplálkozás ezt a folyamatot felgyorsítja.
- Átlag repülési sebességük 1 m/s, ami a méretükhöz képest kifejezetten gyorsnak számít, ugyanakkor az izmaik ereje szintén a méretükhöz képest meglehetősen nagy. A legerősebb Pixie, aki a rekordok könyvébe került //Archívum 108. bejegyzés// képes volt 0.5 kg felemelésére, ami a saját súlyának ötszöröse. Az átlagos férfi pixie nagyjából 0.3 kg körül képes emelni.
- A pixiekből hiányzik az enzim, ami az állati eredetű fehérjék lebontásához szükséges, így táplálkozásuk 100%-ban növényi, vagy szintetikus összetevőkből kell, hogy álljon. Ellenben képesek lebontani a növények sejtfalában felhalmozódó, emberek számára csak nagyon nehezen emészthető rostokat.
- A közismert betegségek egyikére sem fogékonyak, bár saját állításuk szerint megvannak a maguk kórokozói, azok nem képesek megfertőzni egyetlen másik fajt sem, és ők sem képesek elkapni egyetlen másik faj betegségét sem. Az archívum nem rendelkezik adatokkal a csak fae fajokat fertőző kórokozókkal kapcsolatban.
- Rendelkeznek az öt jellemző érzékszervvel, a hallásuk ugyanakkor kiterjed a magasabb hangtartományokra is. (Egy pixie 50 000 Hz frekvenciáig tökéletesen hall, az ember 20 000 Hz-ig.) Látásuk, szaglásuk, ízérzékelésük és tapintásuk szintén az elfekével megegyezik. Néhány pixie érzékeny az elektromos terekre. Ez különböző mértékben jelenhet meg, van olyan egyed, aki csak érzi, de van olyan is, akit zavar, esetlegesen migrént okoz.
- Szaporodni csupán egymás között képesek, ám az álhírek egyik elterjedt témája, hogy a pixiek genetikáját esetleg keresztezzék más fajokéval, hibrideket hozva létre. Ezt eddig minden cég és kormány cáfolta. Alapvetően minden nő és férfi pixie termékeny, de a biológusok feltételezik, hogy ez nem volt általános a fae fajok között.
- A királynők és az első szülött lányaik különleges feromont bocsájtanak ki, ami rögtön érezhető más pixik számára. Ez a férfi pixik számára különösen vonzó illat, már fajokra viszont egyáltalán nincs hatással. Nagy koncentrációban és tisztítva hallucinogén drogok alapanyaga is lehet, amit nem egy pixi királynő ki is használ üzleti alapnak.
Pszichológiai és kognitív jellemzők:
- A pixiek már amennyiben rávehetők, többségében 80% fölött teljesítenek a kognitív teszteken. A logikájuk és a mintázatfelismerési képességeik kiválók, könnyen megértik a bonyolultabb összefüggéseket is.
- Nagyrészük koncentrációs zavarokban szenved, az átlagos idő, amennyit képesek egy dologra figyelve eltölteni 15 perc, gondolkodásuk ez után akaratlanul is csapongani kezd. A pedagógusok nagy sikereket értek el, ha engedték, hogy a figyelés közben valamilyen párhuzamos tevékenységet végezzenek, például rajzoljanak vagy zenéljenek, így a figyelemzavar kordában tartható. A nyugtatók szintén hatásosak, ám ezek fogyasztását általában visszautasítják. A pixie-k 5%-a mutat autisztikus jellemzőket, ezeknél viszont a figyelemzavar a visszájára fordul, és akár napokra képesek elmerülni egyetlen dologban, és részletekbe menően gyakorolni. Többnyire belőlük állnak a tudósaik és mérnökeik.
- Fantáziájuk és érzelmi világuk nagyjából egy 5-12 éves gyerekével egyenértékű. Történeteket és nem ritkán szövevényes hazugságokat képesek nagyon rövid idő alatt kitalálni, a fantáziájuk pedig igazán az általuk teremtett illúziókban szokott megjelenni, vagy művészeti tevékenységben.
- Felelősségérzetük alig van, vagy egyáltalán nincs, a tetteik következményébe nem szoktak belegondolni. Általában azt teszik, ami az adott pillanatban mulatságosnak tűnik, ezt pedig a többi faj többnyire idegesítőnek találja. Nem érzik a határokat, amikor már túl messzire mentek, vagy ténylegesen megkárosítottak valakit, de nem szándékosan gonoszok. Amit általában mások gonosz csínynek vagy egyenesen „szívatásnak” értékelnek, az szerintük vicces.
- A hangulatuk képes nagyon gyorsan változni, de általában a könnyedség jellemzi őket. Valódi agressziójuk, ami túlmutatna a csínytevésen elenyésző, nem értik a haragtartást és a hosszan tartó ellenségeskedést sem.
Eredetük:
A Fae fajokat először a summerili időszámítás előtti ~ 1500-ból előkerült kőtáblák említik. // szerk.: archivum - Kiállítva Summeril történelmét bemutató Tünde Nemzetek Központi Múzeumában, 299. bejegyzés// Mivel a fae fajok nem rendelkeznek írott történelemmel csupán a néprajzi kutatásokra és a biológiai megfigyelésekre lehet alapozni az eredetüket. Feltételezett őshazájuk Dél-Summeril, a tudósok között kialakulásukról viszont máig nincs konszenzus. Egyesek szerint önálló faj, amely párhuzamosan alakult ki a „nagyokkal”, de valószínűbb az az elmélet, hogy elfekből alakultak ki egy egyszeri mágikus behatás következtében, és ez után kezdtek el egymás között szaporodni. Erre utal a számos morfológiai és fiziológiai hasonlóság. A harmadik elmélet szerint pedig ugyan azok az istenségek teremtették őket, mint az elfeket egy fajta segítő szellemeknek. Ezt csupán az ősi vallásos iratok támasztják alá //Archívum: 548. bejegyzés//.
Mára a fae-k egyetlen elterjedt faja a pixie, amely kiválóan alkalmazkodott a metropoliszok életkörülményeihez. Egyesek lázasan kutatják a dzsungelek mélyén esetlegesen megbújóm még megmaradt fairy kolóniákat, de egyelőre még egyetlen megbízható forrás sem számolt be bíztató eredményekről. Az utolsó ismert fairy, Marianne Blue summerili időszámítás szerint 2621-ben húnyt el.
Mágiájuk:
A pixie-k alapvetően a mágia pszionikus ágára a legfogékonyabbak, hozzávetőlegesen 85%-uk képes rá, ami nagyon magas arány a többi faj mágiahasználóihoz képest. Az, hogy a bolygó nincs tele pixie mágusokkal, az csak azért van mert a többségük egyszerűen nem fekteti bele az időt és az energiát a tanulásba, és megmaradnak az apró trükköknél, mint kisebb fény és hangjelenségek.
A pixiek nagyjából 50%-a lehet képes egyéb mágiaformákat is elsajátítani, de nem jellemző, hogy valóban megtennék.
15%-uk egyáltalán nem rendelkezik varázserővel.
Társadalmuk:
Lélekszámuk hozzávetőlegesen 100 millió fő. A pixiek teljesen beleolvadtak a multikulturalizmusba, és remekül megtalálták a helyüket a megapoliszok színes forgatagában. Bár szólnak mesék egy legendás fae-királyságról, azt sosem találták meg, és a tudósok jelen álláspontja szerint valószínűleg sosem létezett. A pixiek a történelem során sosem éltek egységes államban, csak méhkas-szerű, akár 100-200 fős nagycsaládokban, amit a család „királynője” vezet, és női ágon öröklődik. Ezek a családok régen együtt éltek a tündérkaptár elnevezésű építményekben, de a megapoliszokban többnyire már csak jelképes jelentése van annak, hogy ki melyik családhoz tartozik. Ennek ellenére vannak városok, ahol találhatóak modernizált tündérkaptárok, elrejtve a nagyok szeme elől.
Egyetlen dolgot tartanak szigorúan, hogy mindenki engedelmességgel tartozik a saját királynőjének, ám a felülről jövő parancsok nagyon ritkák, és betartandó szabályok közül is csak egyetlen egy létezik: hogy soha ne bántsd a családod tagjait. Hogy ki melyik családhoz tartozik, az külső szemlélő számára megfejthetetlen, de egymást azonnal felismerik a világ bármelyik pontján, állításuk szerint a szárny színe és egy emberi fül számára nem hallható hangtartományban érkező jelzés alapján.
A Pixie közösségek a világ összes nagyvárosában és számtalan erdőben is fellelhetők.