Vérfarkasok
Közzétéve: Sept 29, 2020 17:25:40 GMT 1
Post by Raven on Sept 29, 2020 17:25:40 GMT 1
A legtöbb alakváltó falkában él, a farkasoknál ez különösen fontos. Minden falkát egy alfa pár vezet, a falka két legerősebb tagja, akik nem feltétlenül, de sok esetben egy pár. Az Alfa a falka legerősebb tagja, régen harci vezető, most a mindennapi főnök. A Lupa az alfa nőstény, a falka energiájának központja, nem csak testileg, de lelkileg is a falka legerősebb tagja. Egy erős Lupa képes olyan szinten irányítani a falka energiáját, hogy ezzel szabályozza a falka többi tagjának alakváltását is. Általában annyi történik, hogy a gyengébb, új tagok energiáját szétosztja a tapasztaltabbak között ezzel segítve a fiatalabb vagy új tagoknak. Egy falka csak akkor működhet, jól ha az Alfa és a Lupa támogatják egymást, ezért is fordul elő, gyakran hogy az alfa pár a mindennapokban is egy pár. Utánuk következnek a falka testőrei, az Alfa után következő két legerősebb tag. (Ha az Lupa itt nem számít bele tehát ha bene van a topp háromban, akkor sem játszik) Az ő szerepük megvédeni az Alfa által hozott rendet. Vagy akár erővel foganatosítani a döntéseit. Az Alfát csak olyan egyed hívhat ki akit a Lupa erre méltónak tart. Vagy küzdelemben legyőzi mindkettőt. De ha nem történt hivatalos elfogadott kihívás az Alfa „testőrei” is beszállhatnak a harcba. Igaz ez az Alfa tiszteletének csorbításával jár.
A vérfarkasok ősei szinte halhatatlanok voltak. Nem volt rájuk hatással az ezüst, és akárcsak a ma élőknek, ha elég erősé váltak nem kellet igazodniuk a holdhoz, de az mindig is erőt adott nekik. A legtöbb vérfarkas főleg azok, akiket megfertőztek, valamivel gyorsabban öregednek, mint a normális emberek, ez az ára a gyors gyógyulásnak és az alakváltásnak. Az ősök viszont egyáltalán nem öregedtek. Néhány ma élő született vérfarkas is mintha nehezebben öregedne az embereknél, de ez nem befolyásolja, hogy a fertőzöttek vagy a születettek erősebbek-e csupán az évek számában látszik, de abban sem jelentősen. Ma már egyik alakváltó fajból sem igazán élnek ősök, akiket kizárólag egy másik velük megegyező bestia karmai és fogai pusztíthattak el, így kijelenthetjük, hogy minden vérállat, nem csak a farkasok, érzékeny az ezüstre, az éles túl hangos zajokra, és szagokra.
Sem a vérfarkasoknak sem más alakváltóknak nem kell, és soha nem is kellet, emberi húst fogyasztaniuk a túléléshez, habár vannak ma is olyan szekták, akik esküsznek erre. Az igaz azonban hogy a gyors anyagcsere érdekében rengeteget kell enniük és igazán a hús képes elég energiával ellátni őket.
Emberi alakban is jelentősen erősebbek, mint egy ember a saját testalkatában, de alakot váltva igazán erősek. Egy kocsi felemelése semmi egy várfarkasnak. És nem is igazán van értelme oda bújni előlük, mert úgy hámozzák le rólad, mint a banán héját. A karmaik és a fogaik is penge élesek, amik a félelmetes erejükkel tökéletes ragadozóvá és harcossá teszi őket. A sebességük, állatonként különböző, a vérfarkasok az egyik leggyorsabb alakváltók és nagyon kitartóak, egy átlag farkas hatvannal képes futni egy vérfarkasnál egy akár 120 is lehet, ha kivételesen gyors az átlag azért 80-90 azzal viszont órákig is bírják az iramot. Ez az átváltozott állapotra értendő.
Egyéb:
Csont asszonyok vagy Farkas asszonyok: Az elnevezés téves mert, bár nagyon ritkán hímeknél is előfordul, de tényleg szinte minden ismert egyed nőstény, és ha nem is Lupa, de bőven alfa szintű. Olyan farkasok, akik közelebb álnak az ősökhöz, mint a ma élő farkasokhoz. Nagyon lassan öregednek, bizonyos mértékben immunisak az ezüstre, képesek átváltozást előidézni vagy vissza fordítani olyan farkasoknál is, akik nem a falkájuk tagja, (A falka tagokkal egy ügyes Lupa is megteheti, sőt akár az Alfa is) képesek elősegíteni mások gyógyulását (Szintén az előző módon), A teli hold bár megnöveli az erejüket nem befolyásolja őket semmiben. Habár van egy ismerteset, hogy egy Farkas asszony a telihold alatt halott vérfarkasokat is képes volt feltámasztani. Sokkal nehezebb őket megölni, mint egy egyszerű vérfarkast, de a harapásuk kevésbé fertőző, és ha meg is fertőz, nem leszel több egyszerű vérfarkasnál.
Fertőzöttek: Olyan farkasok, akiket egy másik vérfarkas harapása változtat át. Majdnem fele az eseteknek nem éli túl az első átváltozást, a fájdalom és a stressz leállítja a szívüket, ha mégis túléli, akkor sincs túl a nehezén. A fertőzöttek az első időkben nagyon nehezen birkóznak, meg az átváltozással nehezen kezelik a bennük élő „szörnyeteget”. De ők is képesek rá. Miután megtanulták ugyanolyan erősek lehetnek, mint egy ezzel az erővel született farkas. Nem minden alakváltó fertőz egyformán könnyen, a vérfarkasok viszonylag nagy számban fertőznek meg embereket, mások alig-alig a Gepárd féle alakváltók például szinte nem is fertőznek. 1000:1 az esély hogy megfertőz egy vérfarkasnál kicsivel több, mint 50 % ha vérpatkánnyal találkozol, pedig borítékolhatod a bundádat. A falkán belüli tiszteletet a legtöbb falkánál nem befolyásolja, hogy bundával születtél-e vagy csak szerezted. Az egyetlen, ami számít a nyers erő.
Nomádok: Lényegében más falkákból szökött vagy kirúgott farkasok, akiket senki sem akar maga mellet tudni és együtt vándorolnak. Ők nem tudnak sehol megtelepedni, mert nagyon hamar magukra vonnák a figyelmet és valaki megpróbálná megölni, levadászni őket. Városról városra járnak és ahol nem ütköznek akadályba ott mindent elpusztítanak amit találnak. Nekik is van általában Alfájuk, de Lupájuk nem mindig, ezért az egyetlen módja hogy rendet tartsanak a nyers erőszak, és a sebezhető új tagokat általában ők nagyon gyorsan kiszórják. Nem tudnak és nem is akarnak az emberi társadalomba beilleszkedni.
„Vallás”: Ez így sarkos, mert nem igazán van külön vallásuk, de sok farkas a római hold istennőt Lunát élteti, még akár a saját emberi vallása mellet. Mások nagyon hasonló vallásokat alakítanak, ki mint az ősi germán vallások. Az egyetlen közös pont Luna holdistennő őt még a kanibál szekták és az indián falkák is éltetni szokták.
Egy átlag falka attól függően hol található: Városokban: 5-8 nagyon max 12 személy, de az tényleg rekord. Kis város vagy olyan hely ahol el tudnak rejtőzni az emberek elől, falvak, hegyek erdők: 12-30+ tag. A Nomád falkák ritkán álnak 15 tagnál többől.